.

.

Buildreamen2 Автомобил 5630 SMD LED Сијалица LED Комплет Пакетот Внатрешни работи Купола Мапата Багажникот Табличка Светлина За GMC Сиера Камион 2007-2011

Buildreamen2 Автомобил 5630 SMD LED Сијалица LED Комплет Пакетот Внатрешни работи Купола Мапата Багажникот

Оценка на посетителот:

DEN 817.00 -29 %
DEN 1151.52
Залиха
Достапно за нарачка

Детали за производот : Време да се размислува за надградба досадна халоген внатрешни работи светилки да ДОВЕДЕ оние ? Ние веруваме дека вашиот сакан автомобил заслужува подобро LED третман со овие најнови ПРЕДВОДЕНИ од модулот. Нашите 5630 led чип комплет се 4-5 пати посветла од други LED светилки користење старомодна SMD 5050 Модули. Високото емитуваат ефикасност обезбеди долготраен животен век со пониска потрошувачка на енергија. Исто така, тоа постојано ќе се обезбедува бела, јасна светлина, кои ќе им даде на вашиот автомобил внатрешни работи чиста, луксузни чувство. Спецификации : -Само Fitment / За GMC Сиера Камион 2007 2008 2009 2010 2011 -Сосема Нов.Висок квалитет, Супер Светло -Сите светилки се 100% plug and play! Нема промена е потребно! -Ултра Светла 5630 SMD Led диоди. -Пониска температура наспроти стандард ОЕМ светилки. Помала потрошувачка на енергија-Долг животен век. До 50.000 работни часови. -LED Type : 5630 Чип -Боја : Бела -Напон : 12v Ние сме обезбедување на вас со LED светилки во запечатен Анти-статички торба и Анти-истиснување пакување;Кога ќе инсталирате LED КОМПЛЕТ,ако светилки не работат, ве молиме флип 180 степен да ги добие работа,ако led сијалица уште не работат,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне,ви Благодариме ! LED Комплет Пакетот ќе ги вклучат овие следните ставки : 2 x Мапата светлина 2 x Купола светлина 2 x Багажникот светло 2 x табличка светлина 1 x Резервни/Extra Light

Карактеристики на предлогот

Емитуваат Боја:
Бела
Температура На Боја:
6000K
За Возило Брендови/Модел:
GMC
Сиера-Година:
2009,2010,2008,2007,2011
Тип На Објект:
Куполата Светлина
Име На Модел:
T10,44MM,Панел Светлина
Интерфејс Тип:
T10 (W5W/194)
Wattage:
1-3 Watt
Бренд Име:
Buildreamen2
GMC Модел:
Сиера
Објектот Тежина:
166g
Lumens:
80lm
Лер Зрак Тип:
место светло
Извор На Светлина:
LED

Купувачи како што избираат