.

.

Топла Продажба AC220V 10A 2CH 315MHz/433MHZ Безжични RF Далечински Управувач Switch teleswitch 10* мачка очи Предавателот+ 1*Приемник

Топла Продажба AC220V 10A 2CH 315MHz/433MHZ Безжични RF Далечински Управувач Switch teleswitch 10* мачка очи

Оценка на посетителот:

DEN 1533.00 -12 %
DEN 1741.44
Залиха
Достапно за нарачка

Топла Продажба AC220 V 10 A " 2 CH 315 MHz/433 MHZ Безжични RF Далечински Управувач Switch teleswitch 10* мачка очи Предавателот+ 1*Приемник компанијата добива далечинскиот управувач одбор, погоден за анти-кражба алармот, далечински управувач електричен врати и Прозорци, сигнал контрола, индустриска контрола, електрична контрола коло на кревање на опрема и така натаму. Далечински управувач switch модул реле контакт излез самостојно, не е многу погоден за директна контрола на сите видови на оптоварување;Производи усвојување на безжичен фиксен код технологија, omnidirectional, noninterference switch. Далечински управувач switch колото компонента материјали купувачите можат да контраст
Работен Напон : 220 V
Макс оптоварување струја : 10 A
Работна Фреквенција : 315 MHZ/433 MZH( Фреквенција може да се прилагоди)
ве молиме да забележите дека тука е во сет , ние сме го направиле тоа работат заедно пред ние брод на вас , па вие не мора да се грижи за она што фреквенцијата се тие . само некој кој се купи примачот или испраќачот сам ,тој мора да се грижат за фреквенцијата на натпреварот .
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10'C - +80'C
Излез начин : Еден.За да се префрлате. Latched е Прилагодлив од страна на Скокач на Приемникот .
Код тип : Учење кодот
Пренесување растојание : 20-100 M
работа/излез начин
Бутване/Еден :
притиснете едно копче работи /НА. олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . еден channel switch(приемник) треба еден копчиња на далечинскиот управувач (предавател )
Авто -заклучување/Toggle :
притиснете едно копче за едно време работи/НА . притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ . (еден channel switch(приемник) треба еден копчиња на далечинскиот управувач (предавател)
lnter-lock /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( еден channel switch( приемник )треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател )
Метод На Учење :
Притиснете го копчето за учење копчето, тоа значи дека тоа е ставање во студијата кога индикатор за светло трепка . потоа ќе притиснете некое копчиња на далечинскиот управувач за да transmite сигнал . тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 2 пати, се додека светлото ќе изгасне .
Далечински управувач (предавател)
Далечински Управувач :
Оперативен Напон : DC12 V
Оперативен Струја : 30 MA
Оперативен Фреквенција : 315 MHZ/433 MHz
Фреквенција Растојание : 20-200 M
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ).
Answer : ___________________________ Note : 433mhz и 315 mhz се достапни ,315mhz ќе бидат испратени ако не постои побарувачка на фреквенција
Пакет Се Вклучени :
1 x Приемник ( со капак )
10 x Предавател ( со батерија )

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
220V- 2ch
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Канал:
2
Пакет:
No
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315mhz /433mhz

Купувачи како што избираат