.

.

Топла Продажба на Дигитални Висока Точност Светлост Метар TES137 Двојна 4-цифрен LCD Дисплеј Рачни Светлина Метар Лукс Мерен Инструмент

Топла Продажба на Дигитални Висока Точност Светлост Метар TES137 Двојна 4-цифрен LCD Дисплеј Рачни Светлина

Оценка на посетителот:

DEN 16938.00 -12 %
DEN 19248.00
Залиха
Достапно за нарачка


Топла Продажба на Дигитални Висока Точност Светлост Метар TES137 Двојна 4-цифрен LCD Дисплеј Рачни Светлина Метар Лукс Мерен Инструмент
Карактеристики на производот Двоен Дисплеј, 4-цифрен LCD читање. Спектрална Осетливост блиску до CIE photopic Крива. Мерење на Нивоа кои се Движат 0.01 да 1999k cd/m2, 0.001 да 580.0 к f L, Autoranging 7 чекор. Точни и Инстант одговор. Светлост односот A/B, отстапување %A,различни Б-На врв и светлост мерења. Корисникот калибрација фактор и боја-поправните функции. Акумулација светлост мерење. Max/Min/AVG функции. Позадинско осветлување функција. Comparator функција. Автоматско исклучување функција. Data Hold функција. Податоци меморија и прочитајте функција. Data logger функција. USB Интерфејс.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
niusiwen
Број На Модел На:
TES137
Мерење На Агол:
E2
Температурата карактеристики:
+-0.1%/ C
Точноста:
+-3% rdg +-5dgt
Резолуција:
0.01 cd/m2, 0.001 fL
O:
погледнете

Купувачи како што избираат