.

.

Sailflo FL-43 4.5 GPM 40psi 220v ac електрична само-priming автоматско висок капацитет притисок бустер пумпа за вода

Sailflo FL-43 4.5 GPM 40psi 220v ac електрична само-priming автоматско висок капацитет притисок бустер пумпа

Оценка на посетителот:

DEN 2256.00
Залиха
Достапно за нарачка


Sailflo FL-43 4.5 GPM 40psi 220v ac електрична само-priming автоматско висок капацитет presssure пумпа за вода
Спецификации :
Совршен за каравани, бродови, мотоцикли, камиони и кампување. Користете го со свежи или солена вода со вашиот палубата миење или да се кандидира на вашиот тоалет или туш. Овие пумпи автоматски се претвори себеси и исклучува кога ќе го завртите допрете вклучи и исклучи. Доаѓа со филтер и приклучоци. hese пумпа се за наизменична употреба.
Голем пумпа за оние земја фолк, со мали семејни, на резервоарот за вода кој само треба да ја зголеми притисокот од резервоарот до куќата.
Имаме тестирани овие пумпи и се најде, тие ќе работат до 2 метри вшмукување лифт и 5 m главата со никакви проблеми. Тип : 4 Комора Дијафрагмата Порта Големина : 3/4"(19mm) BSPT Женски навој Течни : 140°F [60 °C] Макс Само-priming : 6 стапки [за 2 M] Макс притисок 40psi(2.76 бар); може да се прилагоди на 60psi. Се Кандидира Сува : Да Мотор :
Постојан Магнет, Средна Должност Заштита : Термички Преоптоварување, Автоматско Рестартирање Volts : 220 VAC мотори стандард
Карактеристики : Лесен и направени од не corroding материјали Само priming се Кандидира сува Заштита Лесно да се инсталира Без одржување Едноставни за ракување Ниска потрошувачка на 12 месеци гаранција Автоматски се пали и исклучување на уредот Доаѓа со филтер и фитинзи
Технички Податоци : ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ НА AC НАПОН Модел Volt Проток(L/Min) Притисок(PSI) Amp Нерешено(А) FL-33 115 12.5 35 0.5 FL-32 220 12.5 35 0.4 FL-41 115 17 40 0.5 FL-43 220 17 40 0.8 Кабелско големина : 1/2"цревото barb,3/4" навој Места големина : 1/2"цревото barb, 3/4"навој димензија/pc DC моделот 33.5x12.5x10.5cm Н W/G. W DC моделот 2.6 КИЛОГРАМИ/2.7 КИЛОГРАМИ Картон димензија(10pcs DC Серија) : 63x29x22.5cm димензија/pc AC модел : 37x12.5x10.5cm Н W/G. W AC модел 3.2/3.3 килограми Картон димензија(10pcs AC Серија) : 64x39x22cm
FL-43 МОДЕЛ :
Превозот :
· Предмети се испраќаат од Кина користење на DHL , Fedx UPS или ТНТ експрес , време на испорака 710days.
· Напомене : Ако испораката адреса е remoted област, pls плати далечински такса за нас.
Гаранција и Гаранција :
· 12 месеци Гаранција. Купи со доверба!
· Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 7 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.
Други Политики :
· Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
· Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
· Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови!


Карактеристики на предлогот

Напон:
12V
Притисок:
Низок Притисок
Употреба:
Вода
моќност:
Електричен
Структура:
Бустер Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
SAILFLO
Број На Модел На:
FL-43
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
Електричен
Примена:
Морски

Купувачи како што избираат