.

.

100pcs/многу со dhl или fedex Дигитални Преносни Пенкало Вода Мерење Алатка TDS Метар Тестер 0-9999 ППМ Temp

100pcs/многу со dhl или fedex Дигитални Преносни Пенкало Вода Мерење Алатка TDS Метар Тестер 0-9999 ППМ Temp

Оценка на посетителот:

DEN 10716.00 -5 %
DEN 11280.00
Залиха
Достапно за нарачка


100pcs/многу со dhl или fedex Дигитални Преносни Пенкало Вода Мерење Алатка TDS Метар Тестер 0-9999 ППМ Temp
Материјал : пластични школка Карактеристики : 1. 100% Сосема нов и висок квалитет 2. Оваа ставка може да се користи во : вода purifiers и филтри, храна (зеленчук, овошје) и пијат мониторинг на квалитетот, базени и бањи, аквариуми, хидропоника 3. Држете функција : ги Зачувува мерки за полесно читање и снимање 4. Автоматско исклучување функција : да се исклучи метар по 10 минути на не-се користи за да се зачува батерии 5. Dual Опсег : Мерки форма 0-999ppm, со резолуција од 1ppm. Од 1.000 до 9,990 ppm, резолуцијата е 10ppm, означено со пиење x 10image, Фабрика калибриран 6. Заѕвони : 0-9990ppm 7. Точност : +/-2% 8. Батерија : 2 x 1.5 V Копчето Мобилен батерија (не се вклучени) 9. Објектот големина : 155mm x 31mm x 21mm Забелешка : не се откажат од целиот TDS метар во вода, го натопи над максимално потопување ниво. Оваа единица не е вода-тесна и не се опфатени во рамките на гаранцијата ако вода влегува во единица. Пакет се Вклучени : 1 x TDS Метар Тестер 1 x Упатство

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
1
Бренд Име:
JUANJUAN
Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
No
DIY Материјали:
Електрични

Купувачи како што избираат