.

.

Симпатична бебе пони автомобил јајце музичка кутија љубовник подарок креативен подарок избор за Божиќ музичка кутија

Симпатична бебе пони автомобил јајце музичка кутија љубовник подарок креативен подарок избор за Божиќ музичка

Оценка на посетителот:

DEN 14878.08
Залиха
Достапно за нарачка

На Велигден рано наутро, на Александар да Faberge III беше на навидум едноставна и нема ништо чудно Велигденски јајца. Александар III веднаш праша Faberge за дизајн на одлука по една година само еден и само на Велигденски јајца во Chenggong. Внатрешни музика движење за светот три главни музика производители Sankyo Бренд музика движење , на дното на сребро пролет, извртување оваа пролет , ќе Има музика , Како дете хипнотички . Причината за камерата светло или на екранот , бојата на производот може да биде мало отстапување . Но изненадување е дека надворешниот слој на белка од јајце глеѓ таму направени од злато јајце, јајце внатре беше мала златна кога, кога стомакот и дијаманти за да ја вметнете во мини круна и рубин направи минијатурни јајце.
[по продажбата на услугата] :
1 производите се продаваат ќе имаат сервисот за одржување гаранција, оштетена стока гаранција сноси се врати превозот на трошоците за корисниците.
2 производ е направен од високо-одделение тешко кутија, внатре бела пена.
[забелешка] прашања за инсталирани производи : првиот производ право во сунѓер внатре, а потоа директно во кутијата. Во 1900 година во Париз Светот Експо, првиот јавното прикажување на јајца, кои се шират низ Европа познати faberge.
Ji Џијанг технологија производи фабрика (Занаетчиски Куќа) не само наследено уметноста на јајца, но тоа ќе уметност хуман начин. Октомври 1894 Александар Sans здравјето на ненадејно влошена, ненадејна смрт во најперспективните период од животот. Со точни разбирање на модата, бесконечен беше оригиналните природни богослужба, на Занаетчиски производи фабрика (Куќа Уметничките е) се Пробие на технички тешкотии еден по друг, со користење на модерни декоративни техники ќе биде флексибилна употреба на музичката кутија, високо-одделение ткаенини, исклучителна материјали, метални материјали и рака резба и декорација уметност, и да игра на повеќето исклучителна, совршеност во поглед на материјалот или изработката се потребни за да се обезбеди природни карактеристики на eggshell згодна и модни елементи, додавајќи дека, ако Бекам топлина ќе се зајакне уметноста на јајца на највисоко ниво на Ренесансата, Европската аристократија, за да ја надолу, потоа Ji столарски занает производи фабрика (Занаетчиски е
Куќа) е да се создаде уште еден мит јајца во историјата на цела Европа и светот да се знае едно јајце. Така, на јајца во руската кралското семејство нареди годишниот Велигден активности.
Faberge дизајн секој јајца да поминат речиси една година време, тој се сокри во судот како моделирање и дизајн на темата на brooding јајца ад хок студио, а внимателно да се справи со идејата да стане почит кон резба. Неговиот син Никола S го наследи на престолот по одлуката, копирате сите политики и мерки за целосно непроменети отецот, и вклучувајќи ги и годишните Велигден дозволете дизајн Faberge јајце традиција на еден и единствен.
[производ] стави во одржување : како што се долго време во затворен простор, производ на површината прашина, јајце површина може директно да се користи влажна крпа за да ја бришам прашина. Овие таписерии изработка, прекрасни накит Faberge јајце уметноста на највисоко ниво уште од Ренесансата на декоративна уметност. Само кога на престолот, Никола S нареди Faberge да продолжи со изработка на јајца за мајката, потоа под вториот наредби, Faberge, исто така, дизајн јајце за нов оженил со кралицата секоја година, како татко на мајка.

Карактеристики на предлогот

Боја Класификација:
Claret
Стил:
Едноставен модерен
Текстурата на материјалот:
Eggshell
НЕМА.:
УМЕТНОСТ-106-6A

Купувачи како што избираат