.

.

GORST Автомобил/автомобили доза воздушниот притисок се зголеми сензор МАПАТА за BAJA IMPREZA НАСЛЕДСТВО ПУСТОШ Шумите PS60-01,PS6001

GORST Автомобил/автомобили доза воздушниот притисок се зголеми сензор МАПАТА за BAJA IMPREZA НАСЛЕДСТВО ПУСТОШ

Оценка на посетителот:

DEN 729.00 -19 %
DEN 900.00
Залиха
Достапно за нарачка


Автомобил/автомобили внесувањето воздух сензор за притисок
OE : PS60-01,PS6001

Карактеристики на предлогот

Повторливост:
50000000
линеарна:
0.5%
Тип:
Внесувањето Воздух Сензор За Притисок
Стил:
Varistor Тип
Hysteresis:
0.5%
Тип На Сензор:
Холцер
Резолуција:
0.1
Мерен Опсег:
0-200
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Бренд Име:
GORST
Чувствителност:
200mV/mm

Купувачи како што избираат