.

.

Allenjoy фотографија backdrops Цртање одбор сина боја меурчиња деца фотографија backdrops photocall позадина за фото студио

Allenjoy фотографија backdrops Цртање одбор сина боја меурчиња деца фотографија backdrops photocall позадина

Оценка на посетителот:

DEN 460.00 -31 %
DEN 666.72
Залиха
Достапно за нарачка

Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака.Ако сте задоволни со дизајн, можете директно да изберете големина сакате и плаќаат на производот страница . Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. Тоа е погоден за еднократна употреба(како што се роденден),семејство фотографи НЕ дозволувајте тенка винил позадина допир со вода . Нашите дизајнери ќе дизајн за вас. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi ,инаку печати ќе бидат заматени.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика.
За тенки винил позадината,можете да железо на задната страна на позадина со ниска температура за да се отстрани или да се намали набори, но ве молам не пегла на предната страна на позадина или да позадина допир на вода, затоа што тоа ќе ја уништи позадина.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5.
П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба? A : Можете да ги испратите на сопствени информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,поевтини и светлината од полиестер позадина. П : Колку долго ќе потрае за да испратите позадина(s) за мене? A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки , и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас.Може да се прилагоди на секоја големина 4.Обично тоа треба цела 12-20 работни дена за сад; 15-30 работни дена во Европа, во Азија, Океанија; 25-60 работни дена во Африка, Јужна Америка. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.
За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент.дон форматот на датотеката е најдобро : псд / ai / jpg.Пад на превозот 6. Ако сте задоволни со дизајн ,услуги на клиентите ќе се создаде посебен линк за вас,можете да ги купите во врската. Тоа е совршен избор за фотографи. П : Како да го отстраните набори? Можете да висат позадина или да ја заврши на цевка за да се намали набори. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни големина сакате.Валани испраќање позадина 3. кога ќе ја пронајдете стапалки на позадина,можете да користите малку влажна влажна крпа за да ги избрише тоа. Ние ќе се произведе финален дизајн. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост. Можете да ја испратите датотеката до нашата e-mail : ејми(во ) globalego. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба; Максимална лесна ширина на 300cm; (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced; Полиестер Материјал : Подебел; Максимална лесна ширина на 300cm; Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесна за носење; Економски цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време; За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.

Карактеристики на предлогот

Големина (мм):
Број На Модел На:
yanyang-1275
Стил:
Сценско
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Allenjoy
Материјал:
тенка винил
се применуваат:
Фото студио,фотографии, фотографии backdrops
Големина:
Custom Size
Карактер:
кориснички:
име,датум,секој збор сите може да се менува
Печатени Начин :
Дигитални Печатени.рачно насликани потекло
Тема:
Велигден позадина,нова година
Пакет:
Факултативна Валани или свитканите
Клучни зборови:
Балон ограда кат

Купувачи како што избираат