.

.

Кина Производителот YM Серија вратата хидраулични втиснување на машина со голема цена

Кина Производителот YM Серија вратата хидраулични втиснување на машина со голема цена

Оценка на посетителот:

DEN 999999.99
Залиха
Достапно за нарачка

челик врата втиснување притиснете машина
(1)Карактеристики :
Хидраулични цилиндри технологија :
1 Дното, челични цилиндри, клипот, клипот род вкупно фалсификување, материјал : 45 # челик.
2 групи на клипот водич, поддршка водич прстен инкрустирани Забелешка phosphor бронза, наместо на традиционалните најлон материјал, кој во голема мера ја подобрува стабилноста-ориентирани и отпорност на триење.
3 род од nitriding, carburizing површина, длабочина : 0.03 mm ~ 0.04 мм, тешко хром позлата, 0.04 mm ~ 0.05 mm.
Машина структура
45 # челик тело, де-стрес по заварување процес (VSR) блок 45 # forgings. 50 # кован челик род ion nitriding. Цврстина HRC45-50
(2)за Апликација :
Оваа серија на хидраулични преси со широк спектар на сестраност, погоден за различни видови на метални материјали затегнувачка, виткање, flanging, ладно пресување, blanking процес. Исто така важи и за корекција, притиснете-fit, прав производи, абразивни производи, мелење тркала, bakelite, смола, thermosetting производи формирање и прес-формирана во изолационен материјал на производи од пластични маси.
Хидрауличен Систем - Bosch Rexroth, или Tai Feng
1.двонасочна кертриџ интегриран систем : Модел YX78-2400 HXCV производителот : Џин Yi германски
2 .Пумпа : Модел : 80 YCY14-1 B (2 единици) Производителот : Висок притисок во пумпата / Сончево пумпа
3 .мотор : Модел 22 Kw × 2 Производителот : Siemens
4. Апарати : Производител : Omron
5. ограничување на прекинувач : Производител : Omron
6. хидраулични цилиндри : Слепи фалсификувани
7.Цилиндар печати : Американски Паркер
Енергија Системи
Хидрауличниот систем користи напредни двонасочна кертриџ вентил интегриран систем разумен изгледот, компактна структура, мали вибрации, помалку истекување, маслото низ голем дијаметар, ниско ниво на бучава карактеристики. Системот е опремен со масло воздух за ладење уреди.
Електронски систем за контрола- Omron или Шнајдер
Машината е опремена со електричен, полу два процеси. Користење на централизирана контрола на копчиња. Работен притисок од машина, притискање на брзина и опсег на патување може да се јави потреба во определен опсег.
Детали Слики
Вратата Мувла Шема
Ако имате интерес, ве молиме контактирајте ме

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
YML
Извор На Енергија:
Хидраулични
Состојба:
Нови
CNC или Не:
Нормално
Бренд Име:
HARSLE

Купувачи како што избираат