.

.

AC 220 V 2 CH RF Безжичен Далечински Управувач 1* Приемник +1* Предавател тубуларна моторни гаражни врати проекција на екранот 3 копчето

AC 220 V 2 CH RF Безжичен Далечински Управувач 1* Приемник +1* Предавател тубуларна моторни гаражни врати проекција

Оценка на посетителот:

DEN 586.00 -12 %
DEN 666.24
Залиха
Достапно за нарачка


Апликацијата поле
Далечински лифт контролер е многу широко се користи безжична управувач, може да се користи во гаражни врати контрола и проекција на екранот контрола, далечински управувач завеса, и други области, има предности на лесен за инсталација со користење на едноставни безбеден и сигурен.
Систем состав :
1 три клучни далечински управувач (функција : до - stop - надолу)
2 далечински контролер лифт
Главниот технички индикатори :
1 работна фреквенција : 315 MHZ/433 MHZ
2 предавателот погонски напон : од 12 v23a (батеријата)
3 приемник работен напон : AC 220 v
4 номинална моќност : 1000 w
Метод на код :
Задржете го копчето за учење две секунди, светла одзумирате, притиснете на било кое копче, далечински управувач светла блескави, успехот на учењето.
Забелешка
1 обрне внимание на изборот на работниот напон, во спротивно може да го оштети уредот, дури и опасни по живот
2 оптоварување моќ контакт капацитет, правилно пристап треба да биде помалку од 70% на контакт капацитет.
3 Ако најде далечински растојание промени да бидат пократки, ве молиме вратете го далечински управувач( батерија 12 v 23 A)
4 Кога инсталацијата, ве молиме отстранете го внесување моќ!!!!!!
Фреквенција 315 MHZ или 433 MHZ може да се избере . ако нема порака. ќе испрати 315 MHZ
пакет се вклучени :
1*приемник
1* предавателот

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
ВЕК AOKE
Канал:
2
Број На Модел На:
220V- 2ch
Пакет:
No
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315mhz / 433mhz

Купувачи како што избираат