.

.

4pcs/многу Оригинални DYS XS20A 20A BLHeliS oneshot42 multishot FPV мини ESC Електрични Брзина Контролори Лемење за РК

4pcs/многу Оригинални DYS XS20A 20A BLHeliS oneshot42 multishot FPV мини ESC Електрични Брзина Контролори Лемење

Оценка на посетителот:

DEN 2110.00 -6 %
DEN 2244.00
Залиха
Достапно за нарачка


Точка Име : XS20 A лемење верзија Влезен напон : 3-4s Lipo БЕК : НЕ Големина на(mm) L*W*H : 24*14*4.5 mm Тип : BLHeli Bootloader & BLHeli_S Фирмверот Тежина : 4.49 g Функција : Silabs EFM8 BB2
BLHeli_S ESC со Хардвер генерирани PWM синхрони да MCU приноси ултра-тивок мотор перформанси.
Користи високо-перформанси EFM8 BB2 50 MHz MCU
Тежина : 4.49 g
Големина(мм) L*W*H : 24*14*4.5 мм
BLHeli_S не Задушени Светлина само
Фирмверот надградливите преку сигнал жица (работи со USB Поврзувачот за XM серија)
Поддржува Мотори со супер висока KV (EFM8 Busy Bee 50 MHz може да се справи до 500k e RPM)
Поддржува 1-2ms сигнал, Oneshot125, Oneshot42 и Multishot.
Високо-тековната пукна оценка
Висока-Резолуција Гас чекори
********ВНИМАНИЕ****
**DYS XS20 A е со-H-70 firwmware, pls не ги промените оригиналниот фирмвер од себе.**

Карактеристики на предлогот

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Моторс
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Технички параметри:
Вредност 2
Број На Модел На:
DYS064
Четири тркала Атрибути:
Моторс
За Возило Тип:
Авионите
Бренд Име:
DYS
Материјал:
Гума
Алатка Материјали:
Европската социјална повелба
Надградба На Делови/Додатоци:
Европската социјална повелба

Купувачи како што избираат