.

.

measy a3c ii Miracast Wifi Dongle Стриминг на ТВ Безжичен се Прикаже како Google Chromecast Дигитален HD Media Streamer Тв стап

measy a3c ii Miracast Wifi Dongle Стриминг на ТВ Безжичен се Прикаже како Google Chromecast Дигитален HD Media

Оценка на посетителот:

DEN 752.16
Залиха
Достапно за нарачка


measy a3c ii Miracast Wifi Dongle Стриминг на ТВ Безжичен се Прикаже како Google Chromecast Дигитален HD Media Streamer Тв стап
Производ Карактеристики
1. Сосема нов и висок квалитет.
2. Се користи за HDMI екранот уред на tv, lcd проектор уред.
3. Овој производ поддршка на Windows, Mac OS, IOS, Android за најголема работат систем.
4. Реализација на локално и интернет miracast пренос на тв и екранот на уредот.
5. Поддршка на мобилен телефон, рамни панел, PC слика, музика, видео фреквенција споделување ,одлична кул видео frenquency да се чека на on-line видео фреквенција,
youtube, барај лисица видео freque.
6. Посебна функција е тајната оружје што е во голема мера smaill да се одржи за да се шири и да се одржи, нека споделување немаат место не, на бизнис да се репродуцира
прикажи повеќе погодно.
7. Поддршка на HDMI 1080 P ТВ излез и резолуција може да биде switchable.
Производ Поддржува
1. Android 4.2 или над
2. IOS 6.0 или над
3. Mac OS
4. Win Phone OS
5. Windows8.1/10
Спецификација За Производ
Оперативен Систем
Linux
ПАКЕТИ
V7.0.0-rc1
Боја
Црна
ПРОЦЕСОРОТ
AM8252
RAM меморија
128 M DDR3
ROM
128 M Флеш
Напојување
USB 5 V/1А Микро USB Порт
HDMI ™ Излез
1*HDMI 1.4
Функција
DLNA/Miracast/Airplay
Напојување
1*Микро USB

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
тв стап
Далечинска Контрола:
Не Се Вклучени
Бренд Име:
measy
Снимање:
No
Конектори:
HDMI
Тип:
Висока Дефиниција
Број На Модел На:
Measy A3C II
Декодирање Способност:
1080P (Full-HD)
Хард Диск Капацитет:
< 100GB
Оперативен Систем:
LINUX
боја:
Црна
ПРОЦЕСОРОТ:
RK2928
RAM меморија:
256M DDR3
ROM:
256M Флеш
HDMI Излез:
HDMI 1.4
Напојување:
USB 5V/1А MicroUSB порт

Купувачи како што избираат