.

.

5pcs XMT7100 1.3 Екран ПИД Интелигентни Температура Контролер Дигитални температура контролер AC/DC85-260V - Црна

5pcs XMT7100 1.3 Екран ПИД Интелигентни Температура Контролер Дигитални температура контролер AC/DC85-260V

Оценка на посетителот:

DEN 4800.00
Залиха
Достапно за нарачка

- Модел : XMT7100
- Боја : Црна
- Материјал : PCB
- Количина : 5
- Карактеристики : Мини големина, со високи перформанси, целосно текст. ПИД температура контролер
- Големина На Екран : 1.3"
- ºC/ ºF Температура опсег : Зависи од температурата на сензор
- Модул : ºC / ºF
- Термички отпор : Pt100, Cu50
- Thermocouple : T/R/J/Б/S/K/E/WRe3-WRe25
- ПИД само на вредноста на функцијата; Автоматски се прилагодува на видови на контрола на објектот.
- Работен напон : AC /DC 85~260 V (50 Hz/60 Hz)
- Контакт капацитет : AC250 V / 3А
- SSR ниво : отворена коло
- Краток спој струја : 30m A
- Надвор од опсег, индикација : "EEEE"
- Мерење на точноста : 0.2%FS.
- Работна температура : 0~+50'C.
- Работна влажност Димензии : 2.95 во x 1.85 во x 1.10 во (7.5 cm x 4.7 cm x 2.8 см)
Тежина : 2.01 оз (57 g)

Карактеристики на предлогот

Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Стил:
Рачни
Употреба:
Индустриски
Теорија:
Thermocouple Термометар
Дисплеј Тип:
Дигитални
Моќност Тип:
полнач
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Број На Модел На:
Температурата опсег

Купувачи како што избираат