.

.

AC85-220V 3W Плоштадот Led Таванот Рефлектори Вдлабнати Во Бесплатен Превозот

AC85-220V 3W Плоштадот Led Таванот Рефлектори Вдлабнати Во Бесплатен Превозот

Оценка на посетителот:

DEN 1680.00
Залиха
Достапно за нарачка


Моќ : 1*3 W
Влезна моќност : AC85-240 V
Led чип : кочан
Емитуваат боја : бела/топло бела
Телото боја : бела+злато
Материјал : алуминиум
1. висок квалитет led чипови, обезбеди ниска распаѓање, светла леснотија, висок CRI/РА
2.постојан струја возачот снабдување постојан струја и напон.
3.чист алуминиум за домување снабдување со добра топлина мијалник,bended лесно, снабдување со 360 степени на ветер дури и осветлување
4.можат да работат на висока температура без штета, посебно одговараат за затворен простор, ѕид,контра, случај, кабинет
5.може лесно да се инсталира или отстрани.нераскинлива
6. LED работа во safe ниска струја и низок напон, безбедно за човекови оперативен.
7.производ на зелена заштита на животната средина, не ултравиолетова и инфрацрвена светлина, не произведува зрачење.Не содржи штетни елементи како што се жива и олово, погоден за рециклирање
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
1 месец замена,2 година поправка
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. И, исто така, се врати на точка мора да биде во оригиналниот пакет ситуација која нема да влијае на нас продаваат тоа повторно. Во меѓувреме , мора да се обезбеди следење на број
2. Откако ќе ги примите враќа објект, кој е во оригиналниот ситуација, ние ќе рефундирање на дека вкупниот износ.
3.Откако на вашиот примите објект , и не ми се допаѓа ,можете да сугестија размена ,но вториот пост полнење сопствена на купувачот.
Вашиот позитивен фидбек ќе биде добредојдена и ценета!
Pls контактирајте со нас пред да се даде негативна повратна информација.
Повеќе попуст ако рефус количество ,добредојдовте контакт skype : apple189564
Енергија Led Претпријатие, е заштеда на енергија животната средина-заштита светла производство. Ние сме главно за производство на пријателска животна средина производи, и се обидуваме се потрудиме да се направи тоа се познати меѓу илјади домаќинства. Моќ чекор во заштеда на енергија и животната средина-заштита осветлување поле, како гест на високо почетокот и голем скок, а потоа главно фокусирани на LED осветлувањето, и постепено се развива во оваа област.

Карактеристики на предлогот

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
3w
Бренд Име:
FDIK
Напон:
90-260V
сертификација:
CE,FCC,RoHS,CCC
Број На Модел На:
РГ-M-028
Боја На Каросеријата:
Црна
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No
Материјал:
Алуминиум
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Моќ Толеранција:
5%
Гаранција:
1 години
Примена:
кабинет ,вино counter
Извор На Светлина:
кочан предводени
Emmitt боја:
бела/топло бела
Боја На Каросеријата:
Бела
Големина:
D28*H45mm
LED чип:
кочан предводени
Материјал:
Алуминиум
Сертификат:
CE, ROHS
живот време:
повеќе од 40000 часа
Употреба:
кабинет,таванот,прикажување,dinning соба,foyer,kitch,спална соба,студија соба
Влезен Напон:
AC85-265V
моќност:
3W

Купувачи како што избираат