.

.

Фабриката за промет на Големо со Висока ефикасност 30W Бело/Црна школка КОЧАН LED следење на светлина за текстил продавница осветлување изразат бесплатен превозот

Фабриката за промет на Големо со Висока ефикасност 30W Бело/Црна школка КОЧАН LED следење на светлина за текстил

Оценка на посетителот:

DEN 30240.00 -40 %
DEN 50400.00
Залиха
Достапно за нарачка


Промет на големо со Висока Моќност КОЧАН 30 W Облека продавница лер песна светилки комерцијални ѕид на вниманието LED таванот светла AC85~265 V
Предност :
*30 W LED еквивалентно на 100 W халоген рефлектори,енергија-заштеда на повеќе од 45%; без жива, олово-бесплатно, УВ и топлинска зрачење.
*Користи алуминиум како светлина тело, извор на светлина и електрични апаратот е интеграција,едноставен и елегантен изглед,едноставен и лесен за инсталација.
*Увезени чипови, изградена-во постојан струја возачот, Стабилни перформанси и долг живот : > 50,000 H.
*Зрак агол опција : 15 °, 30 °, 45 °, 60 °; monochromatic светлина се препорачува за светлина ефект на боја.
Параметри :
Влезен Напон : AC85-265 V/50-60 HZ
Моќност : Висок Супер 30 W
Прозрачна Флукс : 90~100 M/W CRI : ≥85
Големина : D95 MM*155 MM Зрак агол изберете : 30~45°
Живот : 50000 H Гаранција : 2 Years
Материјал : AL+Леќа Потекло : Guangdong(Кина)
Температура на бојата : Топло бела : 2800-3200 K;Бела боја;4000-4500 K;Ладно бела : 5500 K-7500 K
Примена :
широко се користи во продавници за облека, ноќни клубови, галерии, рекламирање, прозорец и внатрешни рабови и агли и други локални фрлаат светлина осветлување.

Карактеристики на предлогот

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Боја На Каросеријата:
Црна, Бела
Тип На Објект:
Песна Осветлување
Стил:
Модерна
сертификација:
УЛ,FCC,RoHS,CCC
Гаранција:
2 години
Напон:
220V,230V,260V,120V,110V,130V,240V
Wattage:
30w
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
празник
Бренд Име:
ROSTSTAR
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Број На Модел На:
Следење на светлина
Е dimmable:
No
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Е Светилки Вклучени:
Yes
боја:
топло бела ,кул бело
is_customized:
Yes
Карактеристики:
Долго

Купувачи како што избираат