.

.

Lyudmila За Ford EcoSport 2013~2015 Година / Автомобил Rear View Camera Моќ Реле / Назад нагоре Обратно Паркинг Камера / HD CCD НОЌ ВИЗИЈА

Lyudmila За Ford EcoSport 2013~2015 Година / Автомобил Rear View Camera Моќ Реле / Назад нагоре Обратно Паркинг

Оценка на посетителот:

DEN 1151.00 -25 %
DEN 1534.56
Залиха
Достапно за нарачка


Lyudmila Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна Камера HD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + Вода-Доказ + Прашина-Доказ + Широк Агол
За Ford Eco Sport 2013~2015
Повеќе Јасна Слика За Различни Агли
За Ford Eco Sport 2013~2015
Опис :
Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера. Со High-definition широк агли на гледање и добра водоотпорен функции, да помогнат во намалување на инциденти и несреќа. Понудата тоа, вие не може да се добие подобар производ на оваа цена.
Како да се инсталира :
1. Поправи камерата за да ја посебен дизајн дупка во вашиот автомобил.
1. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
1. Поврзете ја силата на камерата на вашиот автомобил обратна lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
1. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
1. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
1. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
=>Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил
=>Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
=>Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
Клучни Карактеристики :
1 .High-definition и 170 степен широк агли на гледање
2. со добра водоотпорен функција.
3. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн
4. Се реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа.
5. Поддржува NTSC ТВ систем
6. Со својата елегантна и современа дизајн, оваа камера е многу популарна
7. Направени од високо квалитетни и издржливи материјали
8. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание.
Параметри : Слика сензори : 1/3" color CCD ТВ Систем : NTSC & ПАЛ Минимална осветлување. AGC : Авто BLC : Автоматски Баланс на Белата боја : Автоматски Видео Боја : Шарени Ефективни Пиксели : 720x540 Резолуција : 52 0 TV линии Видео Излез : 1.0 Vp-p,75 Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S S/N сооднос : Подобро Од 48db Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 67 - Ip 68 Операција Температура : -20°C+80°C RH95% Работна Сила (DCV) : DC 12 V
Цена & Пакет се вклучуваат : 1 x CCD Автомобил Rear View Camera 1 x 6 M видео кабли и енергетски кабли со струја реле и да се префрлате жица 1 x упатство
За Превозот
Пратката ќе се организира во рок од 3 работни дена по исплата е расчисти колку што купувачот информации и превозот адреса е потврдена. Ве молиме да се обезбеди право пост код и валиден телефонски број за да се избегне задоцнувањето во превозот.
1) Ние обично брод од страна на DHL, EMS, ARAMEX - ние изберете повеќето економски начин меѓу нив и за вас.
Сад, Канада, Австралија, Русија, и европските Земји, се нашите leadin пазарот.
2) Ние не бродот да APO/FPO, P. O КУТИЈА адреси.
3) Оддалечена област такса исклучени , за адреси наведени во оддалечените области на DHL/UPS-от веб-страница, ќе се наплаќа екстра US$30.
4) Бразил, Русија клиенти ве молиме одберете EMS, така што тоа би можело да се помине преку царинската побрзо.
5) Блискиот Лесно Земји, Африкански Земји, ве молиме изберете ARAMEX превозот начин.
6) Саудиска Арабија клиенти треба да го покаже copy/измама на примачот ID до владата на царинската управа.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
Lyudmila
Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери,Додатоци
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Одговара Екранот:
LCD Екран со РКА
се применуваат:
За Ford EcoSport 2013~2015
Боја Име:
Црна

Купувачи како што избираат