.

.

XiangSheng 728A Вакуум Цевки PreAmplifier 12AT7 12AU7 6Z4 пред засилувачи (100V-240V)

XiangSheng 728A Вакуум Цевки PreAmplifier 12AT7 12AU7 6Z4 пред засилувачи (100V-240V)

Оценка на посетителот:

DEN 11947.00 -5 %
DEN 12576.00
Залиха
Достапно за нарачка


Xiang Sheng 728 A Вакуум Цевки Pre Amplifier 12 AT7 12 AU7 6 Z4 пред засилувачи (100 V-240 V)
Пред-засилувач подобрен врз основа на познати Wada Shigeho 's Стил Електрично коло,кои се Воведени од страна на Wada Shigeho во почетокот на 1960-тите години и го даде одлични перформанси.
Во однос на Wada Shigeho 's Стил на Електрични кола, тоа не е само уште го задржи добрите карактеристики на Marantz7, во меѓувреме има superrior карактеристики во Динамична, Висок/l Low Фреквенција Одговор, Резолуција и Јачина на Бучава Односот како во однос на Marantz7.
Но, за разлика од горенаведените карактеристики, тоа е исто така, не се инфериорни во однос на Marantz7 во Звук фаза и грациозен чувство.
Усвојување на 4pcs хартија во масло кондензатори и германски WIMA кондензатори за спојување ефект, прават звук топол и нежна.
Спецификации :
Големина : 430 × 90 × 290mm
Текст отпорност : 100 K
Излезна отпорност : 600 ohms
Излез max volatage : 15v
SNR : 90d B
Зачестеност Одговор : 10 Hz - 30 KHz
Нарушување : ≤ 1%
Влезна Моќност : AC100 V-AC240 V достапни 60 Hz/50 Hz
Излезната Цевка : 12 AT7×2, 12 AU7×2, 6 Z4×2
Текст Чувствителност : 400m
Влажност : 35%-80%
ТДМ помалку од 0.01%
Текст Џек : 4 групи
Излез Џек : 2 групи(ист напон), можете да се поврзете двојно исто засилувачи
Нето тежина : 8.5 kg
Пакет големина тежина : 10kg
Бои : Црна или Sliver front panel да се избере

Карактеристики на предлогот

Пакет:
Yes
Бренд Име:
GZbotolave
Број На Модел На:
728A
Максимална Моќност По Канал:
30W
Канали:
2 (2.0)
Тип:
Дома Засилувач

Купувачи како што избираат