.

.

Безжична ресторан нарачување систем 2 lcd екран со 30 гости ѕвончето електронски услуги опрема

Безжична ресторан нарачување систем 2 lcd екран со 30 гости ѕвончето електронски услуги опрема

Оценка на посетителот:

DEN 18336.00
Залиха
Достапно за нарачка


Компонента :
Примачот : Dot matrix LED екран,LED екран,зглобовите пејџер(се избере)
Далечински contoller(изборен)
Батон : 1-копче копче,2-копче копче,3-копче копче,4-копче копче(изберете еден или повеќе)
Копчето стојат(изборен)
Мени носител(изборен)
Пејџер : Алфанумеричка
Сигнал подобрувач : изборен
Решение :
1)Револуционерен производ за зголемување на персоналот ефикасноста,намалување на трошоците за работна сила.
·Некои копчиња на било кој јазик и логото е прифатливо .
Безжична ресторан нарачување систем 2 lcd екран со 30 гости ѕвончето електронски услуги опрема
Пакет се вклучени :
2 x К-402 NR екранот приемник
30 x К-O1plus копчето (Боја : Дрвени-Сина)
(ако сте треба повеќе копчиња или треба друга боја копчиња,pls да не информирате кога ќе го поставите цел.)
Спецификација на екранот приемник К-402 NR
1. Работиме со нашите примачот да се комбинира wireless повикувајќи систем
3. Па тоа е многу лесно да се користи за да се подобри услуги и ефикасност. Притиснете го копчето на испраќачот, примачот ќе прими безжичен сигнал и екранот (исто така може да биде со глас) кој е повик. Може да се покаже како многу следното доаѓање јавувате. 1-копче копче : Повик
5.
·Копчиња број може да се дефинира од страна на Екранот Поставување,го копчето може да фиксни или залепите на ѕидот или на маса.
2)Едноставен, но елегантен,вредност за пари. Со висока јачина алуминиум легура школка, издржливи во употреба
2. Тоа може да работи со 99pcs 1-копче или мулти-копче копче за повикување копчиња во макс
6.
4)Обезбедуваме опуштена атмосфера.
Инсталирање и Одржување на :
·Безжични производи ,без жици кои се вклучени. со англискиот јазик звук prompt
8. Користете дигитален код технологија и функција е стабилна и сигурна
3. 100% Вода-доказ
2. Може да покаже различни тип на услуга со децимална запирка
5.Боја : Бело-Црвена; Бело-Сина; Бело-Црно; Бело-Зелена; Бело-Виолетова
Дрвени-Црвена; Дрвени-Сина; Дрвени-Црно; Дрвени-Зелена; Дрвени-Виолетова
Технички Параметар :
Работен напон : DC12 V
Работат на струјата : ≤35m A
Користете Фреквенција : 433.
Апликации :
Безжична Пејџер Систем за :
·Чај или Кафе Куќа
·Ресторани
·Хотел Конференција Соби
·Извршен Јадење Соби
·Бањи и салони
·Здравје и Фитнес клубови
·Болници
·Здравствени Клубови
·Канцеларии
·Масажа Куќа
·Ноќни клубови
·Боречка Улички
·Цркви
·Казина
·Голф и Земјата Клубови
. Подобрување на услугата на ниво на безжични келнер повик систем
Технички параметри :
Работен напон : DC12 V~18 V
Работат на струјата :
Спецификација на повик бел К-O1-плус :
1.
3)Подобрување на клиентите благодарност за вашата услуга. Тоа може да се спаси 99 повикување на информации, пак, и да ги применува во основните услуга места.Го поздравуваме вашиот ОЕМ. Може да биде инсталиран на секој маса, кога клиентот треба помош само притиснете го копчето, повикувајќи не ќе биде прикажана на екранот, така што секој може лесно да се знае кој е повик.Екранот и Сигнал Подобрувач се управувани од страна на 100-240 V напојување,и други додатоци 3 AAA батерија управувана. Покаже 2-цифрен број. и копчето е водоотпорен.92 mhz
Се пренесува Моќност : ≤10m W
Се пренесува од Далечина>300 метри во отворен простор
Големина : 60*60*22mm
Друга боја копчето за вашата изберете :
Воведувањето на Ресторан Услугата Повик Систем
Како да се работи :
Тоа вклучува предавателен уред и уредот што прима.

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
К-402NR К-O1plus
Бренд Име:
Ycall
Име:
Безжична ресторан нарачување систем
Екранот:
покаже 2 цифри број
Опсег:
300-500M во отворен простор
Фреквенција:
433.92 MHZ
Примачот На Екранот Големина:
365*158*40mm
Копчето големина:
60*60*22mm
Копчето Батеријата:
12V 23A Батеријата
Примена:
Restauant кафе бар болница, хотел фабрика итн
сертификација:
CE

Купувачи како што избираат