.

.

Тркалезна Форма Нарачана Грозје Led Светло Рака Разнесени Стакло Лустерот

Тркалезна Форма Нарачана Грозје Led Светло Рака Разнесени Стакло Лустерот

Оценка на посетителот:

DEN 57600.00
Залиха
Достапно за нарачка


П7 : Како да се исчисти. Изработени од 100% рака разнесени стакло, секоја чаша матични мерки меѓу 10-20inchs во должина и е индивидуално висеше на централна метална рамка. Може да се прилагоди на големината и бојата на кожата. Приоритет/Изразат испорака достапни на посебно барање. Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини? Yes (да).
Тркалезна Форма Нарачана Грозје Led Светло Рака Разнесени Стакло Лустерот
Големина : W70cm*H100cm(W24"*H48")
Нашите стакло се 100% рачно изработени и производството може да се погледне малку различни од оригиналната фотографии. Пакување & Испорака
Shpping :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС. Инсталацијата е бриз со нашите лесен-за-користење упатство за инсталација. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење installtion водич и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон. Оваа предност не само што заштедува нашите клиенти време, но нивните пари премногу. Дали ви пречи тоа?
Нашите Услуги
Инсталација и Одржување на :
Електричната инсталација е многу сличен на ставање во тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност, е забава! Ако некогаш сте подготвени букет цвеќе, може да се стави заедно на еден од нашите лустери. Повеќето од нашите светлина фитинзи може да се направи во различни големини и во согласност со барањата на клиентот.
Longree Занаети почеток, со намера да се обезбеди квалитетот и разновидноста осветлување на своите клиенти во пристапна цена.
Како овие се кревка стакло, но во случај на скршено, ние исто така нудиме 5 to10% резервни делови. Рака разнесени во шарени со уникатни teardrop и извртени произлегува. Имаме боја шема за вашиот референца.
Во additon, да бидам искрен, стакло е преполна отстрани и ќе има одредена разлика зависи од различни луѓе инсталација за да се направи тоа уметникот изглед и боја може да биде малку различен, бидејќи тоа целосно рака разнесени, тие mihgt изгледа 90% исто како слика. Тоа може да биде забавно да се инсталира од себе и да се направи уникатен стил како ви се допаѓа. 50% депозит, рамнотежата, пред превозот за цел над $5,000. Murano стакло лустери, Таванот светла, Ѕидни светилки, Подни светилки.
Q4 : Дали ќе го прифати Кредитна Картичка, Visa, Paypal, итн. Ние, исто така, произведуваат советодавни услуги за клиенти, кои работат на проекти или сакате да ги красат нивните целата куќа. Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнездена внимателно во пластична пена, дизајнирани за да се осигура безбедноста на стакло. Сите наши вработени имаат практично искуство виси овие лустери и се фантастичен ресурси за сугестии и предлози.
Компанијата Информации
Ние главните во обезбедување на profuse дизајнот на разнесени стакло лустери, декоративни кристал осветлување и murano стакло уметност со изобилство искуство. Сите лустери може да биде рамна монтирани или спушти до 80inches од таванот со нашите прилагодливи кабел-брави. На големина и боја може да се прилагоди . Инсталацијата е многу слична со ставање на тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност се забавуваат!
Q3 : Се овие стаклени елементи скршен лесно за време на испорака?
Ние пак ги со 1pc/5-слој извоз картон, светилка рамка К/D пакување со густа пена во внатрешноста, стаклена се спакувани одделно со поли торба и пена, секој пакети се нудат со англиски инсталација настава и слика.

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
Лустери
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Сенка Ветер:
Надолу
Карактеристики:
Прекрасен
Тело Материјал:
Стакло
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
7 дена
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
сертификација:
CE,УЛ
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Стил:
Современа
База Тип:
E27
Е dimmable:
No
Напон:
110V
Извор На Енергија:
AC
Е Светилки Вклучени:
Yes
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Број На Модел На:
LR367
Точка Бр.:
LR367
Големина:
70cm*100cm
Напон:
110V, 120V, 220V, 240V
is_customized:
Yes
Број на Светла:
6
Wattage:
3w/LED

Купувачи како што избираат