.

.

Buildreamen2 Автомобил 5630 SMD LED Комплет Пакетот Внатрешни работи LED Сијалица Бели Купола Мапата Учтивост Багажникот Светло За Toyota Highlander 2008-2012

Buildreamen2 Автомобил 5630 SMD LED Комплет Пакетот Внатрешни работи LED Сијалица Бели Купола Мапата Учтивост

Оценка на посетителот:

DEN 828.00 -29 %
DEN 1165.92
Залиха
Достапно за нарачка

Детали за производот : Време да се размислува за надградба досадна халоген внатрешни работи светилки да ДОВЕДЕ оние ? Ние веруваме дека вашиот сакан автомобил заслужува подобро LED третман со овие најнови ПРЕДВОДЕНИ од модулот. Нашите 5630 led чип комплет се 4-5 пати посветла од други LED светилки користење старомодна SMD 5050 Модули. Високото емитуваат ефикасност обезбеди долготраен животен век со пониска потрошувачка на енергија. Исто така, тоа постојано ќе се обезбедува бела, јасна светлина, кои ќе им даде на вашиот автомобил внатрешни работи чиста, луксузни чувство. Спецификации : -Само Fitment / За Toyota Highlander 2008 2009 2010 2011 2012 -Сосема Нов.Висок квалитет, Супер Светло -Сите светилки се 100% plug and play! Нема промена е потребно! -Ултра Светла 5630 SMD Led диоди. -Пониска температура наспроти стандард ОЕМ светилки. Помала потрошувачка на енергија-Долг животен век. До 50.000 работни часови. -LED Type : 5630 Чип -Боја : Бела -Напон : 12v Ние сме обезбедување на вас со LED светилки во запечатен Анти-статички торба и Анти-истиснување пакување;Кога ќе инсталирате LED КОМПЛЕТ,ако светилки не работат, ве молиме флип 180 степен да ги добие работа,ако led сијалица уште не работат,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне,ви Благодариме ! LED Комплет Пакетот ќе ги вклучат овие следните ставки : 2 x Мапата светлина 3 x Купола светлина 2 x Чекор/Учтивост светлина 1 x Trunk/Карго област светлина 1 x Резервни/Extra Light

Карактеристики на предлогот

Емитуваат Боја:
Бела
Температура На Боја:
6000K
Тип На Објект:
Куполата Светлина
Highlander-Година:
2010,2009,2012,2011,2008
Објектот Тежина:
181g
За Возило Брендови/Модел:
Тојота
Интерфејс Тип:
T10 (W5W/194)
Wattage:
1-3 Watt
Бренд Име:
Buildreamen2
Тојота Модел:
Highlander
Име На Модел:
T10,31MM,Панел Светлина
Lumens:
80lm
Лер Зрак Тип:
место светло
Извор На Светлина:
LED

Купувачи како што избираат