.

.

Висок Квалитет Црвена Боја Модерната Murano Стакло Лустерот

Висок Квалитет Црвена Боја Модерната Murano Стакло Лустерот

Оценка на посетителот:

DEN 52800.00
Залиха
Достапно за нарачка


Компанијата Информации
Ние главните во обезбедување на profuse дизајнот на разнесени стакло лустери, декоративни кристал осветлување и murano стакло уметност со изобилство искуство. Повеќето од нашите светлина фитинзи може да се направи во различни големини и во согласност со барањата на клиентот. Изработени од 100% рака разнесени стакло, секоја чаша матични мерки меѓу 10-20inchs во должина и е индивидуално висеше на централна метална рамка. Paypal е исто така достапни за мали цел. Ние, исто така, произведуваат советодавни услуги за клиенти, кои работат на проекти или сакате да ги красат нивните целата куќа. Murano стакло лустери, Таванот светла, Ѕидни светилки, Подни светилки. 50% депозит, рамнотежата, пред превозот за цел над $5,000. Околу 10% бесплатно резервни делови ќе се стави заедно , можете само да го остатокот се осигура дека некои скршени парчиња нема да влијае на вас да го инсталирате совршен лустерот.
П5 : Каков вид на превозот начин не ја користите?
И по море и да ги Изразат се во ред, можете да одберете од себе. Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини? Yes (да).
Како овие се кревка стакло, но во случај на скршено, ние исто така нудиме 5 to10% резервни делови. Сите наши вработени имаат практично искуство виси овие лустери и се фантастичен ресурси за сугестии и предлози.
Q6 : Како стакло плочи се sticked на ѕидот?
Ние нудиме нерѓосувачки челик првенство и проширување завртка, можете да ја завршите инсталацијата во рок од 1 минута. Може да се прилагоди на големината и бојата на кожата. Имаме широка палета парична казна украсни производи во нашиот изложбен салон и различни избори на врвен квалитет и uniqur осветлување производи. Достапна во само 1 големина. Инсталацијата е многу слична со ставање на тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност се забавуваат!
Q3 : Се овие стаклени елементи скршен лесно за време на испорака?
Ние пак ги со 1pc/5-слој извоз картон, светилка рамка К/D пакување со густа пена во внатрешноста, стаклена се спакувани одделно со поли торба и пена, секој пакети се нудат со англиски инсталација настава и слика. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење installtion водич и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон.
Q2 : Како да се соберат лустерот и скулптура? Се лустери може да бидат обесени на таванот директно ?
Инсталација настава ќе бидат обезбедени, вие само треба да се стави произлегува со метална рамка соодветно. Инсталацијата е бриз со нашите лесен-за-користење упатство за инсталација. плаќање ?
Сите ние се прави бизнис од страна на T/T (Телеграфска Трансфер) или Western Union.
Во additon, да бидам искрен, стакло е преполна отстрани и ќе има одредена разлика зависи од различни луѓе инсталација за да се направи тоа уметникот изглед и боја може да биде малку различен, бидејќи тоа целосно рака разнесени, тие mihgt изгледа 90% исто како слика. Ние се справи со повеќето од познатите осветлување дизајнери за да се покријат сите осветлување концепти од ажуриран дизајн за селски земјата куќа стил. Тоа нема да биде тешко да се инсталира. Имаме боја шема за вашиот референца. Оваа предност не само што заштедува нашите клиенти време, но нивните пари премногу.
Висок Квалитет Црвена Боја Модерната Murano Стакло Лустерот
Големина : W70cm*H120cm
Нашите стакло се 100% рачно изработени и производството може да се погледне малку различни од оригиналната фотографии.

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
Лустери
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Сенка Ветер:
Надолу
Карактеристики:
Прекрасен
Тело Материјал:
Стакло
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
7 дена
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
сертификација:
CE,УЛ
Заврши:
Железо
Стил:
Современа
База Тип:
E14
Е dimmable:
No
Напон:
110-240V
Извор На Енергија:
AC
Е Светилки Вклучени:
Yes
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Број На Модел На:
LR356
Точка Бр.:
LR356
боја:
Црвена
Напон:
110V, 120V, 220V, 240V
is_customized:
Yes
Број на Светла:
6
Wattage:
3w/LED

Купувачи како што избираат