.

.

JeaTone 7 Колор TFT LCD Видео Врата Телефон на Допир Копче Вратата Спогодба IR Ноќ Визија Камера Вратата за Полнење Водоотпорен Со Складирање

JeaTone 7 Колор TFT LCD Видео Врата Телефон на Допир Копче Вратата Спогодба IR Ноќ Визија Камера Вратата за

Оценка на посетителот:

DEN 10320.00
Залиха
Достапно за нарачка


Со Jeatone 7" Видео Врата Телефонски Систем, Посетителот Може Да Се Користи Повик Панел Повици И Користете Внатрешен Мониторинг Отклучување, Мониторинг, Спогодба, Преземање На Слики И За Снимање На Видео.
Поддршка За Електронско Заклучување, Аналогни Камера, Алармот.
Видео Или Слика Рекорд, SD-Картичката е Поддржано (Не се Вклучени)
Кога Некој Ѕвони На Вратата, Мониторот Вметната Со SD Картичка Ќе Снимете Слика Или Видео Автоматски.
Вила Спогодба Систем
За Да Биде Целосна Home Security System, Можете Да Изберете Повеќе Додатоци:
.
Часовник И Датум На Чекање
Часовник И Датум Информации Чувајте Се Прикаже На Екранот, За Цело Време.
Мулти-јазици OSD Мени
Системот Поддржува Шест Различни Јазици : Англиски, Руски, Француски, Арапски, Шпански, Јапонски.Акрилик Легура Жица за Цртање Панел, Со Дебелина 23mm, Тоа се Направи Мал И Тенок, да Биде Убава И Луксузни Декорација За Вашиот Дом.
Напојување
Доставени Од Затворен Следење
Материјал
Алуминиум Легура panel
Водоотпорен
IP65
Работа Темп
-40°C +50°C
Инсталација
Површината Монтирани
Одлични Перформанси
♦7"TFT Дисплеј, Жица Цртање Алуминиум Случај
♦Допир На Копче, Со Складирање
♦Соба в соба Спогодба
♦ Вратата Одговарање, Следење И Отклучување
♦OSD Мени Работат Систем
♦Прилагодливи Боја, Светлина и волумен
♦Вградена Меморија Може да зачува 86 Слики, Поддршка Надворешни Max. Кога SD-Картичката Е Fulled, Најрано Снимениот Видео Ќе Биде Избришана Автоматски. Тоа Може да се Заштити Вашиот Дом И Имот во Сите Аспект. Поддржува Комуникација Меѓу Затворен Следи И Отворено Камера, Но, Исто Така, Поддржува Комуникација Меѓу Набљудува И Следи.
Нашата 7" Видео Вратата на Телефонот, Прилагодете ги Поддржува Поврзување Со ПИР Детектор, Аналогни Камера И алармен Систем.
1200 TVL Pinhole Камера, да Гледате Повеќе од Јасно
1200 TVL Висока Резолуција HD CMOS, Видете Поостри И Повеќе Детали Од 800 TVL/600 TVL. Ако SD-Картичката не се Применува, Ќе Следи Само Снимете Слика.
Карактеристики на OSD Мени
Различни Повикување На Мелодијата И Прстен Време На Располагање Поставување На Утро/Исток/Ноќ.32 GB SD Картичка
♦Поддршка 2 Повик Панел + 4 Затворен Монитор + 2 Аналогни Камера + 2 ПИР
Производ Спецификации-Monitor
Следи & Резолуција
7" Широк Боја HD TFT LCD, 800*480
Меморија
Вградена Меморија Може да зачува 86 Слики, Поддршка Надворешни Max. Со SD Картичка, Можете Да Поставите Режим на Снимање На Видео.
IR-LED Форумот Осветлување Може да се Добие Подобар Вечер Гледање
Тоа Ви Помага Да Се Идентификуваат Посетителите На Вашата Врата, Дури И Во Темница.
Модерен Изглед
♦1200 TVL Камера
♦IR LED Форумот Осветлување Може да се Добие Подобар Вечер Гледање
♦Лесно Да се Инсталира И DIY Инсталација
♦Рѓа-доказ Алуминиум Анти Вандалот Panel
♦IP65 Водоотпорна
♦Прилагодливи Спогодба За Јачина На
♦Dual-начин Спогодба
Производ Спецификации-Отворено
Камера Сензор
1/3" CMOS, 1200 TVL-Линија Висока Резолуција
Леќа
3.
IP65 Водоотпорен, Анти-ветер Дизајн
Отворено Панел Може, Исто Така, Работи Добро, Дури И Во Случај На Лоши Временски Услови.
Метална Жица-цртање Случај
Тоа Го Прави Мониторот Модерен И Убави.
Инсталација Метод
Конекција Дијаграм ПИР Инсталација Посебно, Може да Биде За Аларм Promptonly, Работа Со Камерата Заедно Може да го Алармот И Снимање на Видео.
32776057555
Dual-начин Спогодба, Јавете се Префрлувате Меѓу Монитори
Овој Објект е Слободни раце И Достапни За Dual-начин Communiction.

Карактеристики на предлогот

Функција:
Никој,Видео,Фотографија
моќност:
Електричното Снабдување
Тип На Објект:
Видео Врата
Бренд Име:
JeaTone
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Екранот:
боја
Itercom:
Yes
алармот:
Yes
Функција:
Притоа, Мониторинг, Спогодба, Слика И Видео
Резолуција:
800(H)*3(RGB)*480(V), 3.7 ММ Леќа Pinhole
меморија:
86 слики, поддршка max.32G SD картичка
Поддршка:
2 повик панел+4 затворен монитор+ 2 Аналогни камера + 2 ПИР
Спогодба режим:
Hands-free двојна комуникација
посебни:
7 екран во боја
Работа Темп:
-40----+60 (Фаренхајтови)
Инсталација:
Surface Mount
Видео вратата на телефонот, прилагодете:
1 внатрешна монитор + 1 отворен повик panel
Јазик:
Англиски, Руски, Француски, Арапски, Шпански, Јапонски

Купувачи како што избираат