.

.

5pcs/многу J тип конус 60 степен 6*4mm ротари брус датотека машина мелење и абразивни алатки J060406D 6mm месо тело мелничката алатки

5pcs/многу J тип конус 60 степен 6*4mm ротари брус датотека машина мелење и абразивни алатки J060406D 6mm месо

Оценка на посетителот:

DEN 806.00 -5 %
DEN 848.64
Залиха
Достапно за нарачка


5pcs/многу J тип конус 60 степен 6*4mm ротари брус датотека машина мелење и абразивни алатки J060406 D 6mm месо тело мелничката алатки
Апликации : се Отстранува флеш рабови, burrs и заварување линии на кастинг, фалсификување и заварување делови; Завршувањето на различни видови на метални калапи; Завршувањето на екипа портите на ване тркала; Chamfering,roughing и channeling на разни видови на машини делови; Завршувањето на површината на внатрешната понесе на машини делови; Уметнички гравирање на сите видови на метални или nonmetal дел
Инструкции за корисници : Мора да се стега машина цврсто,и не дозволувајте месо тело стигнат до collet дното,избегнување на проблемот на концентрична степени, бидејќи на нерамна дното Anticlockwise мелничката е најдобар, да обрнат внимание на притисоци премногу, usally не надминува 4 Kgs Тоа не треба да биде премногу брзо кога машина допир на работното парче за да се спречи опрема пука Со цел да се избегне машина руптура или виткање, Тоа е забрането да се влијание на други работи, кога машина работи, Кога се користи за оксид или бушава работи, ќе е подобро да се користи стариот burrs да се ослободи од површината на прв, а потоа ги користат новите една од нив, кои би можеле да го продолжат алатка живот
Можете да изберете и други објекти во подолу каталози, ако не можете да ги најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас слободно.
Изберете нашите производи, ви Даде најдобри перформанси трошок.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
DREANIQUE
Вкупна Должина:
50mm
Материјал:
Волфрам Кобалт Легиран
Дијаметар:
6mm
Број На Модел На:
J060406D
Тип:
лицето и слот
Обложување:
Соголени
Глава Дијаметар:
6mm
Материјал:
Волфрам Карбид
HRC:
91~93
Глава тип:
конус 60 степен
соодветен работен материјал:
Al, цинк легура,Титаниум,пластика, месинг,бакар,стаклени влакна
соодветен работен материјал 2:
челик,од леано железо,јаглероден челик, нерѓосувачки челик, челик weldments
Overal Должина:
50mm
Сечење Должина:
4mm

Купувачи како што избираат