.

.

Црна PCB одбор LED Лента 5050 Двоен ред линија Не водоотпорен DC12V Флексибилни LED Светло 120LED/m 5m/Многу RGB 5050 LED Лента

Црна PCB одбор LED Лента 5050 Двоен ред линија Не водоотпорен DC12V Флексибилни LED Светло 120LED/m 5m/Многу

Оценка на посетителот:

DEN 828.00
Залиха
Достапно за нарачка

Спецификации : 1.Големина : L500cm (5 M) x W1.4cm x T0.25cm 2.Емитуваат Боја : RGB 3.Заштита го Оценувате НЕ Водоотпорен IP20 4.Работен Напон : 12 V DC 5.LED Количина : 120leds / m, 5meter / тркалаат 6.Погледнете агол : 120 ° ~ 140 ° 7.Работна Температура : -20 ° до 50 ° 8.350-450mcd/led 9.Wattage : Примена : 1.Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми, 2.Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци 3.И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката. Пакет Содржина 5meters/1 Ролна

Карактеристики на предлогот

Емитуваат Боја:
RGB
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Лента тип:
Круг 2-жица
Број На Модел На:
5050 led лента
LED Чип Модел:
SMD5050
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
Повод:
дневна соба
Напон:
12V
Led Диоди Број/M:
120led/m
Спецификации (монистра светлина / m):
120

Купувачи како што избираат