.

.

600Pcs Жица од Бакар Crimp Конектор Изолирани Кабелот Крајот Терминал Bootlace Купер Ferrules 22-10AWG Комплет Наместен

600Pcs Жица од Бакар Crimp Конектор Изолирани Кабелот Крајот Терминал Bootlace Купер Ferrules 22-10AWG Комплет

Оценка на посетителот:

DEN 330.72
Залиха
Достапно за нарачка

600 Pcs Жица од Бакар Crimp Конектор Изолирани Кабелот Крајот Терминал Bootlace Купер Ferrules 22-10 AWG Комплет Наместен Карактеристики : 100% ироничен нови изолирани crimp терминали. Може да биде идеален да се користи во морските и автомобилот апликации. Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат. За најдобри резултати користете топол воздух пиштол додека не се намалува во големина и лепило текови, пополнување празнини во терминал. Спецификација : AWG 10 (Зелено) : F : 12mm L : 20.5 mm W : 6mm D : 3.9 мм C : 3.4 милиметри Кол : 50 AWG 12 (Портокал) : F : 12mm L : 19.5 mm W : 4.4 mm D : 3.2 мм C : 2.8 mm Количина : 50 AWG 14 (Сива) : F : 12mm L : 19.2 mm W : 4mm D : 2.6 мм C : 2.3 mm Количина : 100 AWG 16 (Црна) : F : 10мм L : 16.4 mm W : 3.5 mm D : 2mm C : 1.7 мм Количина : 100 AWG 18 (Бела) : F : 8mm L : 14.6 mm W : 3мм D : 1.7 мм C : 1.4 mm Количина : 100 AWG 20 (Сино) : F : 8mm L : 14.6 mm W : 2.8 mm D : 1.5 mm C : 1.2 mm Количина : 100 AWG 22 (Црвено) : F : 8mm L : 14mm W : 2,5 mm D : 1.3 мм C : 1mm Количина : 100 Пакетот Вклучува : 1 x 600pcs Изолирани Crimp Терминали (Со кутија)
Плаќање
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
Испорака
Објектот се испраќаат во рок од 3-7 работни дена откако уплатата се населиле.Ако не можете да добиете предмети во времето,ве молиме контактирајте со нас да ни прво,ние ќ се провери и да ги реши тоа за вас наскоро.Ние ќе ви одговори вашиот e-mail во рок од 24 часа нормално. понекогаш имаме малку доцнење поради викенд или празник.Ако не можете да добиете на нашата mail по 48 часа,ве молиме проверете ја вашата спам или контактирајте со нас да ни со други e-mail адреса.
Враќање
Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 7 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назад
Повратни информации
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Карактеристики на предлогот

Тип:
Crimp Терминал
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CZ0100062
боја:
Зелена, Портокалова, Сива, Црна, Бела, Сина, Црвена
Количина:
600pcs

Купувачи како што избираат