.

.

SHUNZAOR Меридијанска модел за човекови акупунктура точка човечкото тело модел 50cm Медицинска Едукација Апарати машки

SHUNZAOR Меридијанска модел за човекови акупунктура точка човечкото тело модел 50cm Медицинска Едукација Апарати

Оценка на посетителот:

DEN 1632.00
Залиха
Достапно за нарачка


Акупунктура машки модел 50cm женски модел 48cm ставен врз база. Одбележа меридијанска линија на 361 акупунктура поени и 48 поени преку надворешен, од страна на познатиот акупунктура експерт и академик на Кинеската Академија на Науките, на акупунктурата поени за позиционирање и одобрување. Со manual (рачно). Изработени од мек, ПВЦ (силиконски), меѓународните стандарди, Seiko тајни агенти, природни висок квалитет со силиконска материјали, акупунктура поени јасни и точни фонт.
П : Што материјалот го прави моделот не? Одговор : ПВЦ. П : дали моделот се тврди или меки? A : мека. П : Е моделот на цврста или шупливи? A : шупливи. П : Што е опис на човечкото тело модел? A : локација на точки. Да Zusanli, на пример : теле носот 3 инчи, кога предниот раб на tibia се однесува до министерството. П : Што се додатоци за купување на човечкото тело модел? A : брошура (со маса на коските), пластична база, а пакување кутија, која машки модел исто така е опремен со поддршка железо бар П : Што е разлика помеѓу машки и женски модел поени? А : 1) повеќе женски отколку машки uterine акупунктура поени, исто како и другите точки.

Карактеристики на предлогот

Предмет:
Медицински Науки
Број На Модел На:
човековите акупунктура поени
Бренд Име:
SHUNZAOR
Тип:
Manikin

Купувачи како што избираат