.

.

4 Парчиња/многу ПАЛО 3000mAh Ni-мз 1.2 V AA Батерија на 2A Батерии За камерата, безжичен микрофон, итн

4 Парчиња/многу ПАЛО 3000mAh Ni-мз 1.2 V AA Батерија на 2A Батерии За камерата, безжичен микрофон, итн

Оценка на посетителот:

DEN 324.00 -30 %
DEN 462.72
Залиха
Достапно за нарачка


Производ Вовед :
Предности на Ниско само-отпуштање на батеријата : 1, Висока обвинет за задржување на стапката. 2, Силна задржуваат способноста на батеријата напон. 3, Низок губење стапка на капацитетот на Батеријата. 4, Долга и стабилна на животниот век на Батеријата. 5, Висока температура на испуштање на перформанси.
Примена : 1, Играчки, Дигитални Камери, Игра Плеер, MP3/mp4 Плеер 2, Фенерче 3, Далечински Контролер 4, Домашниот Телефон во собата 5, Електрични Апарати за Домаќинство 6, Широко се користи за нашиот секојдневен живот и др.
Карактеристики :
Тип
NI-МЗ Ниска-само празнење
Бренд име
ПАЛО
Големина
АА
Димензија
Дијаметар*Висина= 14.5(-0.5)mm * 50.5(-1.0)mm
Номиналниот Напон
1.2 V
Тековната
300-2400m Ah
Капацитет
3000m Ah
Сертификација
CE, ROHS, итн
Пакување
Мала кутија, Пластична Пакет, Итн
Recharger циклус
1800 време
Реалниот капацитет е 2200+m Ah
Пакетот вклучува :
4pcs * 3000m Ah АА Ni-Мз Батерии
Пратката Важно : Бразил Клиенти, ве молиме оставете ги вашите CPF по поставена цел. 1.Сите нарачки ќе биде предаден во рок од ветената обработка на време. 2. Да им помогне на купувачите се намали или избегне царина, ние ќе напишете "Подарок или Примерок" во -50/pc вредност цена на фактурата. Ако имате било какви сугестии, ве молиме оставете белешка во ред. 3.Царина треба да бидат платени од страна на купувачот, Продавачот може да не ги поддржуваат било Царина. 4.Оддалечена Област : За Оддалечена област, DHL/Федекс/UPS/ТНТ ќе наплаќаат екстра "Remote Област Такса", ве молиме разбирањето. 5.Време на испорака : УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Враќање/Поврат 1.Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и ние ќе не издаде ќе враќање на парите или замена. Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. 2.Сите вратени предмети мора да биде во оригинално пакување и мора да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање. Прифаќаме само враќање на стока по пошта, или ЕМС. 3.Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. Повратни информации и Внимание 1.Ве молиме да ни остават postitive повратни информации Доколку не сте задоволни со нашите производи. 2.Не двоумете се да не контактирате ако не сте задоволни со нашите производи. 3.Ние поддршка трговија на големо цена,ве молиме контактирајте со нас ако ви треба голема количина.

Карактеристики на предлогот

Номиналниот Напон:
1.2 V
Тип:
NI-МЗ
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
AA
Големина:
AA
Бренд Име:
ПАЛО
Замена На Батеријата:
No
Номиналниот Капацитет:
3000MAH
Име:
4 парчиња 3000mAh 1.2 v AA батерија на
Висина:
50.5 MM
Дијаметар:
14.5 мм
Погоден за:
за далечински контролер, за радио
Тип На Батерија:
Ni-МЗ АА батерии
Број На Модел На:
аа батерија
is_customized:
Yes

Купувачи како што избираат