.

.

2017 Стандарден HDMI Интерфејсот Мини HD Видео Кутија HDMI 1080P Да AV CVSB L/R РКА Конвертор HDMI2AV Адаптер Поддржува NTSC ПАЛ Излез

2017 Стандарден HDMI Интерфејсот Мини HD Видео Кутија HDMI 1080P Да AV CVSB L/R РКА Конвертор HDMI2AV Адаптер

Оценка на посетителот:

DEN 425.28
Залиха
Достапно за нарачка

Она што е HDMI2 AV : МИНИ HDMI да AV сигнал конвертор кој ќе се конвертира HDM видео сигнал или аудио сигнал да AV(CVBS)композитен видео сигнал и FL/FR стерео аудио сигнали, додека поддршка DVI систем странична сигнали. Да им помогне на корисниците да се конвертира висок квалитет на HDMI видео сигнал во нормален CVBS сигнал(стандардна дефиниција 480i,576i). Така што може да игра на ТВ,VHS ВИДЕО,DVD рекордери,итн и поддржува NTSC и PAL две ТЕЛЕВИЗИСКИ формат. Карактеристики : Нема потреба да ги инсталирате драјверите, преносни,флексибилни, plug and play Ниска моќност, нема потреба напојување Излез аудио синхронизација со видео Висок пропусен опсег способност поддршка [email protected] Hz Компатибилен HDMI 1.3 Текст порти : HDMI тип женски Излезни портови : AV РКА Апликација Пример : HD камера, HD DVD, Displayer, Слушалка, Проекција. Спецификации : Излезни портови : 1x РКА (Жолта,Бела,Црвена). Влезни порти : 1x HDMI. Резолуцијата за Поддршка : [email protected] Hz,[email protected] Hz,[email protected] Hz,[email protected] Hz,1280 x [email protected] Hz,[email protected] Hz, [email protected] Hz,[email protected] Hz,480i/60 Hz,480p/60 Hz,576i/60 Hz,576p/60 Hz,720p50/60 Hz,1080 I50/60 Hz,1080p/60 Hz. CVBS излез : PAL,NTSC_M,и NTSC_J Пакет се Вклучени : 1x Мини HDMI2 AV 1x USB Кабел
Топло Забелешка : Pls прочитајте ги следниве информации пред да го одржи редот!! благодарение)
Поради различни фабрика серии,реални објект може да биде малку различни во outlook или боја, но истата функција и на квалитетот,pls белешка и да се разбере,ви благодариме !
Внимание : Сите производи доаѓа без својот мало пакување,ако треба,pls контактирајте со нас пред да го купите! 1. Yanwen Економски Воздух Mail и 4 PX Сингапур Пост НП Про не е trackable, Други превозот начин е trackable. ние ве советуваме да изберете Aliexpress Стандард или Премија на превозот . 2. Време на испорака : Ако се Потврди Време доаѓа наскоро, но се уште не добиваат вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас да се продолжи време на испорака за вас. 3.Ако по 70 дена (Бразил/Чиле/Аргентина до 90 дена), што сепак не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас да се реши заедно со reshipping за слободни или целосно враќање на средствата. 4.Нема Спор ве Молиме : ве Молам не се отвори спор во рок од 60 дена, тоа е несакана, 5. Ние не сме одговорни за царински давачки или било која такси (ако имаат,купувачите треба да биде одговорен за тоа)
Ако објектот е дефектен, или испратен погрешен ќе може да ја врати стварта во рок од 14 дена за замена или целосно враќање на средствата. Купувачи се одговорни за враќање превозот цена и било какви такси. Pls контактирајте со нас, прво со било какви прашања,ние сме среќни да бидете во вашата услуга во секое време : )
Нашата цел е вашиот 100% задоволство! PLS НЕ ни остави лош повратни информации, или да се отвори случај пред да контактирате со нас. Тоа ќе бидат високо ценети ако го стори тоа.ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот и
Било какви прашања или проблеми само се чувствуваат слободни да контакт.
Сите пораки ќе бидат одговорени побрзо во рок од 24 часа,не грижете се!
Нашите работно време :
9 : 00 часот наутро-22 : 00 часот од недела до петок (Кинески Време)
(Се исклучи работат во сабота и празници)
Ние го прифатат плаќање од страна на ЗАЧУВАМ само

Карактеристики на предлогот

Должина на кабел:
Други
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
Qkens
Тип:
Кабел Адаптер
Број На Модел На:
0005
Пакет:
No

Купувачи како што избираат