.

.

Вратот и Грлото на матката и рамо за греење подлога Електрични moxibustion shawls Повеќе заштита со Moxibustion торба

Вратот и Грлото на матката и рамо за греење подлога Електрични moxibustion shawls Повеќе заштита со Moxibustion

Оценка на посетителот:

DEN 1398.00 -44 %
DEN 2496.00
Залиха
Достапно за нарачка


Материјал : памук ,ABS
Боја : портокалова
Производот напојување : 220v / 50 HZ / 60 W
Производот 6 главни технологија :
1.се асимилираат во карбонски влакна греење жица
2.Увезени фланелен
3.Далеку инфрацрвен термичка технологија
4.Со традиционалната Кинеска медицина тематски
5.Механички интелигентна контрола на температурата
6.Целосно водоотпорен, антимикробна антибактериски
7. Прирачник за мерење, ве молиме овозможи постоење на 0 ~ 2cm грешка
funtion :
1. подобрување на циркулацијата на крвта, ја стимулира циркулацијата на крвта
2.Протера токсините од телото
3. Активирајте вени и обезбедување : забрза циркулацијата на крвта 3. Олеснување на замор : подобрување на спиење и леснотија замор 4. Тенок облик : рев до масти горење 5. Забрзување на апсорпцијата : апсорбира суштината побрзо Користење метод : 1. Контролорот има низок, среден и висок три тезги, кога станува збор за средината на опсегот што е топла облога тезги,стандардно топла облога време е 30 минути.но топла облога температура може да се прилагоди на 40-80 степени , исто така, може да се прилагоди на топлина време според топлина што треба,може да биде од 15 минути, 30 минути или 45 минути.
2.Стави moxibustion торба во џебот на shawl 3.Стави оваа страна на moxibustion на рамената или друг дел од boay каде што сакате да се топла облога 4.вклучување на електрична енергија

Карактеристики на предлогот

Стандарден Напон:
220v
Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Број На Модел На:
s246-1
Примена:
Телото
Материјал:
Памук, ABS
Големина:
Multi Size SML
Бренд Име:
Medocflore

Купувачи како што избираат