.

.

8мм ширина 12V 5050 RGB LED лента, 60 LED/M, 50M/многу, не-водоотпорен, 8MM двострано PCB, гаранција 2 години, Фабриката за промет на Големо

8мм ширина 12V 5050 RGB LED лента, 60 LED/M, 50M/многу, не-водоотпорен, 8MM двострано PCB, гаранција 2 години,

Оценка на посетителот:

DEN 7200.00
Залиха
Достапно за нарачка

Пакет Тежина : 1. на превозот, и вашиот po#. LED лента Име : SMD5050 RGB LED лента. Повратни информации е многу важно за нас. Времето за испорака е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Во меѓувреме, имаме многу чест сертификати од Кина органи, вклучувајќи ги и Потврда на ААА Кредитен Одделение, Висок и Нов Технолошки Претпријатија и ISO9001 : 2008, итн.4 W/m, 72 W/ролна
5. Моќност : 14. Вашата цел ќе биде предаден во рок од 4 дена по уплатата верификација., Ltd high-tech компанијата се фокусира на производство и продажба на LED конектори, ПРЕДВОДЕНА контролори и LED ленти.
Answer : ___________________________ Note : купувачот е потребно да се носат половина на превозот цена. Благодарение на нашите pesistent напори, ние имаат освоено широко доверба од нашите клиенти од целата Кина и во целиот свет. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Влезен напон : DC 12 V
4. Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас пред да се даде неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се обидеме да ги подобриме нашите servivce, така што ќе може да ги задоволи вашите барања. Пакет Количина : 1 картон. LED ленти вклучуваат : страна емитуваат 335 LED лента, 3528 LED лента, 5050 LED лента и 5630 LED лента. Време на испорака може да се разликуваат, особено за време на сезона.
2) Што не ќе им обезбеди замена, ако проблемот е предизвикана од неправилно работење или на друг човек-направени штети. Гаранција : 2 години. Во светот превозот. LED контролер серија вклучуваат : Mi Светлина серија LED контролори, RGB контролори, ПРЕДВОДЕНА нежните и RGB засилувачи. Пакет Големина : 20cm*25cm*20cm
1. Ние секогаш се обидат најдобро да се обезбеди висок стандард на квалитет на производи и услуги, и да продолжат со 100% задоволството на клиентите. Во овој случај, ќе се бара да се задржи вратени предмети во оригиналното пакување и ни овозможи со специфична причина за враќање на следење бр.
8мм ширина 12 V 5050 RGB LED лента, 60 LED/M, 50 M/многу, IP20 не-водоотпорен, 8 MM двострано PCB, гаранција 2 години, Фабриката за промет на Големо
Карактеристики :
1. PCB тип : 8mm ширина двострано PCB, бела. Ние ќе ги пратите пратката и да ви одговори што е можно поскоро. Ако го имаме производ во парк, ќе се испраќаат брзо. Светла боја на располагање : RGB
7. Или можете да ни се јавите за да го потврдите времето за испорака за секоја цел. LED Количина : 60 LED/m, 5 M/ролна, 300 LED/ролна. Прозрачна Флукс : 20 lm по LED
3. Враќање : Ако не сте задоволни со производот и одлучи да се врати вашите пари, што треба да контактирате со нас во рок од 15 дена по добивање на производот. Вашата цел адреса треба да одговара на вашиот Превозот адреса. Ако не сте добиле вашата пратка по 40 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Ние соработуваме со ЗНАЧИ И компанија од 2010 година, со цел да се развие повеќето напредни напојување и LED технологии заедно, и одлучуваат да ги дистрибуира своите производи во Шенжен област. Уплатата треба да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, Т/Т. Ние инсистира на управување концептот на "Добра волја, Технички Иновации, Поволна Цена", бидејќи компанијата е основана во 2007 година. LED Конектор серија вклучуваат : LED лента конектор, RGB кабел, DC конектор, DC кабел, водоотпорен конектор, и други LED додатоци. Ние само брод да се потврди цел адреси.

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,EMC,LVD,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Боја Temp(К):
6000K
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
Број На Модел На:
MTL-5050-60-8MMIP20-RGB
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Енергија:
Префрлете
Напон:
12V
Бренд Име:
SZMTLITE
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Прозрачна Флукс:
20 lm по LED
PCB Тип :
8ММ ширина, двострано PCB
IP Оценка:
IP20
pcb боја:
Бела
Пакет:
5 метри/ролна
Сопствено Производство:
на располагање
Место на Потекло:
Шенжен, Кина
Гаранција:
2 години
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)

Купувачи како што избираат