.

.

WANHAO нови пристигнување висока точност и нов стил на 3D печатач D6 модел со високи перформанси и цена сооднос произведени во Кина

WANHAO нови пристигнување висока точност и нов стил на 3D печатач D6 модел со високи перформанси и цена сооднос

Оценка на посетителот:

DEN 33552.00
Залиха
Достапно за нарачка

Едноставно SD-картичката ќе го направи сите други работа. се потрудиме да се вратам на вас како е можно поскоро и да се понуди e-mail услуга понеделник-недела.5cm Пакување димензија 50x50x55cm Тежина 24kg Материјална Поддршка PLA PVA АБС Материјал Големина 1. Враќа се можни само на неискористените објекти, во рок од 7 дена од денот на приемот. Според цена политика, колку повеќе наредбата, пониска цена ќе се делат.75 mm Текст моќ 110 V-220 V Димензија Производ димензија 40.
Во Август 2012 WANHAO одлучи да се приклучи на светскиот пазар да им помогне на повеќе луѓе за да се добие пристап до повеќето страшни печатење робот.75 mm filaments Материјал големина барање 1.
WANHAO нови пристигнување висока точност и нов стил на 3 D печатач со високи перформанси и цена сооднос произведени во Кина
WANHAO НОВИ ПРИСТИГНУВАЊЕ 3 D Печатач D6
Општа Сопственост Интерфејс SD или USB2.
WANHAO ПРИКАЗНА
WANHAO има вклучи во 3 D печатач поднесени од почетокот на 2011 година.
Ние обезбедуваме 7days/недела, 365 дена/година on-line услуга. Ние ќе ви обезбедиме делови или услуга на предмети кои можеше да се неисправни од времето на производството, и ние ќе работиме со вас за да го добиете вашиот печатач работи повторно. Овој 1 Генерација Направени Во Кина 3 D печатач има комбинација повеќето од предностите на Rep Rap и Makerbot, и надградба на екструдер за да Не Блокираат една. Треба да се добие одговор во рок од 24 часа.1 мм Сензор на Температура на thermocouple температурни сензори
ОСНОВНИ ВИДИТЕ
WANHAO ПРЕДНОСТИ
(1) имаме 5 години experence производство на 3d печатач, би можеле да ви понуди стабилен квалитет на стоката. Ова е geat чекор што слободни вашиот компјутер, дека не треба да се печати додека се задржи вашиот компјутер работи. Овој скапоцен прекрасна машина донесе овие колеџ студентите голем ентузијазам во 3 D проект одлуки и да им помогне на овие пријатели се изгради нивниот сон. Неколку Roommates користат сите нивни џеб пари и купи едно-O-Matic од Makerbot. се потрудиме да се вратам на вас како е можно поскоро и да се понуди e-mail услуга понеделник-недела.
Ние обезбедуваме 7days/недела, 365 дена/година on-line услуга.
Гаранцијата се Враќа и го Замени
Wanhao 3 D печатач обезбеди ограничена гаранција. WANHAO е деликатна за набавка и повеќето достапни и стабилна 3d печатење машина за луѓе кои сакаат НАПРАВЕНИ ВО КИНА. Треба да се добие одговор во рок од 24 часа.
(2) во споредба со друга компанија, нашата цена ќе ги намали.
(4) Добра репутација кај купувачите, google forun, ресурс за споделување. Нашата над 40 дилери целиот свет се на ваша страна , Сите wanhao луѓето се подготвени да го решат вашиот проблем.
Во јуни 2012 WANHAO има измисли тоа е 3 D печатач со LCD displayer што денес се нарекува REPLIATOR ДВЕ. На 1 Октомври WANHAO Реплицира на Работа-O-Matic и име на тоа DUPLICATOR ЕДЕН.0 печатач Max Печатење Објект Големина 200*200*180mm Екструдер МК 10 3 D печатач еден екструдер Софтвер Replicator G или Wanhao создателот CURA Печатење Материјал PLA, ABS 1.
(3) wanhao имаат најдобри servicee тим за пред & после продажба.
WANHAO ФАБРИКА

СЕРТИФИКАТИ & ЧЕСТ
ПО ПРОДАЖБА НА УСЛУГИ
Ако имате технички проблем или ако вашата машина е немирни, имаме пријателски SUPPORT @ wanhao3dprinter. Нашата над 40 дилери целиот свет се на ваша страна , Сите wanhao луѓето се подготвени да го решат вашиот проблем. Можете да најдете ништо што ви треба во нашиот веб-сајт или goodle форум.com стоејќи од страна на обезбедување на бесплатна стручна нега за да се добие вас и вашата машина се врати на вистинскиот пат.

Карактеристики на предлогот

Брзината На Печатење Во Боја:
30мм-150mm/s
Бренд Име:
WANHAO
Број На Модел На:
D6
Макс. Големина На Печатење:
200*200*180mm
филамент дијаметар:
1.75 mm
Материјал:
PLA ABS PVA
Брзината На Печатење:
30мм-150mm
Екструдер:
MK10 екструдер
Интерфејс:
USB/SD картичка
екструдер количина:
Еден
Слој дебелина:
20 Micron - 200 Micron
nozzel diamter:
0.4 mm
боја:
мулти печатење во боја

Купувачи како што избираат