.

.

Фотографија Позадина Печатење Винил Банери Свадба Партија Позадина Оксфорд ткаенина и Винил Позадина S-1839 година

Фотографија Позадина Печатење Винил Банери Свадба Партија Позадина Оксфорд ткаенина и Винил Позадина S-1839

Оценка на посетителот:

DEN 480.00
Залиха
Достапно за нарачка

Ако имате било какви прашања, ве Молиме контактирајте со нас. Бои може да биде малку поинаква во лице.
Ви благодарам многу!. На полиестер позадина е нашата најнова и најголема компјутер насликани навремено-слободен руно-како ткаенина која е и за миење и фен безбедно.користење најдолго трае мастила и држава на уметноста технологија. Тие се преносни доволно да се преземат на локација. Овие надоместоци се одговорност на купувачот, а не се вклучени во фактурата или превозот вкупно. исто така, можете да измијте ги со рака или со машина.
тип : дигитално печатење
Карактеристики : Светло absorbant , Не-рефлективен не џеб ,компјутерот печатен за реализам.
тип : Топлина трансфер печатење
Карактеристики : Компактен и Лесен Лесна (едно парче-до 10ft X200ft) Машина Перат и Фен безбедно 720 dpi печатење-брилијантни бои Издржлив и Силен Non-рефлективен УВ заштитен, Вода заштитени Слободни Grommets или Пол џебови(ве молиме да ни кажете што ви треба) Добро за шоу,фотографија позадина, црвениот тепих настан или роденден. Ве молиме контактирајте со нас.
Повратни информации
Ве молам оставете ме од 5 ѕвезди позитивни повратни информации доколку сте задоволни со тоа кога ќе добиете предмети.
C A R E • A N D • C L E A N I N G
За да ги зачувате вашите позадина, едноставно се тркалаат или се постават рамен! Ако вашата позадина се случува да браздата или навремено, лежат или висат стан на 24-48 часа.
Како да се изменуваат
Ние, исто така, имаат 10 X10ft,8 X10ft,7 X10ft, 20x10ft,10 X15ft позадина за оваа точка, Ако имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача custom-големина. Кога ќе завршите со вашиот photoshoot, едноставно укината позадина за едноставни и лесно складирање!
Не заборавајте дека овие backdrops исто така, може да се користи како тротоарите!! Ве молиме запомнете дека секој монитор е калибриран поинаку.
За : свадба, возрасни, деца, празник партија, комерцијална работа , реклама екранот итн. 6" високи (jpg, gif, pdf, bmp, ppt, png, псд, пи, eps, кафуле, паб) датотеката е прифатлив Банер со големина паѓа помеѓу големини - цел на следната големина во сад(по печатење, ќе се намали на вашиот сопствен големина)
Ние и ветуваме да понуди најмногу прифатлива и конкурентни цени, trendiest, највисок квалитет backdrops со НАЈБРЗИОТ пресврт пати на пазарот!
A B O U T • O U R • B A C K D R O P S
Нашите backdrops се испечатени на силна, трајни, отпорни на абење Најлон Оксфорд ткаенина .Материјал : Мат Оксфорд Ткаенина
Материјал Тежина : 160 G/МЕТРИ. Оваа лесна ткаенина ќе ви даде интензивна живописни бои кои сте биле во потрага за во позадина. 100dpi (jpg, gif, pdf, bmp, ppt, png, псд, пи, eps, кафуле, паб) датотеката е прифатлив Логото големина - мин.исто така,Топлина тоа со железо на задниот дел на објектот, тогаш тоа ќе биде мазна повторно.
Исто така, ние може да се печати секоја висока-резолуција на сликата дека сте снабдување. Јас ќе одговори во рок од 24 часа и обидете се што е во моја моќ да reslove никакви проблеми.
Референтна слика : (позадина се користи за да се симулираат реалните сценографијата)
Вид потсетник :
Меѓународни клиенти, ве молиме имајте на ум дека вашата цел вкупниот не вклучува било царинските надоместоци или давачки.
Вистинската големина со мин. Backdrops се испечатени на мат. Тоа е сила и издржливост ќе ви даде трајни резултати за години на употреба.
Материјал : Сликовно платно(винил крпа)
Материјал Тежина : 120 GSM.

Карактеристики на предлогот

Големина (мм):
100x150cm Винил, 150x220cm Винил, 180x300cm Винил, 240x360cm Винил, 300x300cm Винил, 300x400cm Оксфорд, 300x300cm Оксфорд, 150x220cm Оксфорд, Custom sizes
Бренд Име:
MEHOFOTO
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
S-1839 година
Тип:
преносот на топлината печатење
Стил:
кориснички
Материјал:
полиестер
is_customized:
Yes
Полиестер:
Преносот на топлината печатење
Перат:
брзо бои
Големина (мм):
3000

Купувачи како што избираат