.

.

TF25-S2-C 2-Начин Нерѓосувачки Челик 1 DN25 Нормално Отвори / Затвори Вентил AC/DC9V-24V 2 Жици или 5 Жици со Висок Квалитет CE/IP67

TF25-S2-C 2-Начин Нерѓосувачки Челик 1 DN25 Нормално Отвори / Затвори Вентил AC/DC9V-24V 2 Жици или 5 Жици

Оценка на посетителот:

DEN 1464.00 -11 %
DEN 1644.48
Залиха
Достапно за нарачка


Добредојдовте на Нашата Продавница!
******************************************************************************************
1, Фабрика директно на продажба. Ние треба 3-5 дена за производство.
2, Одговор на купувачот прашања во рок од 8-24 часа.
3, 100% Кинески бренд нови и 2 година гаранција за квалитет.
Производ Модел : TF25-S2-C (со позиција индикатор) Клучни Зборови : Месинг 1" Моторните Вентили, 2 Пат Електрични Shut-off Вентил
Производ големина : BSP/NPT 1", DN25 Вентил Тело Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Работен Напон : AC/DC9 V-24 V (Вклучуваат 12 V, 24 V) Отвори/затвори Време : 5 Дик Жици за Контрола Методи : CR202 или CR5 02 (со сигнал повратни информации) (Незадолжително) Максимален Работен Притисок : 1.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : ≤80 MA (500 m A прикажани на лебл значи минимум струја од надворешна сила) Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. Вртежен момент на Сила : 2 Н. М Кабел Должина : 0.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 0 °~100° Прирачник Замени : Никој Индикатор : Да Заштита Класа : IP67 ****************************************************************************************
Нормално Затворен Вентил :
Вентил пак да се отвори позиција кога се поврзете на 9-24 V моќ.
Вентил се враќаат назад за да го затвори позиција кога 9-24 V исклучување.
Нормално Отворен Вентил е спротивното.

Карактеристики на предлогот

Спецификација:
DN25 BSP Thread, DN25 NPT Thread
Напон:
ACDC 9V-24V
Жици За Контрола На:
CR202 Нормално Отворен, CR202, Нормално, Блиски, CR502 Нормално Отворен, CRR502 Нормално Клос
Actuator Режим:
Со Настава
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Порт Големина:
1, DN25
Бренд Име:
Tsai Фан
Медиуми:
Вода
Структура:
Топката
Број На Модел На:
TF25-S2-В
Standard or Nonstandard:
Стандард
Температура на Медиумите:
1-95 Степен C
Притисок:
Макс 1.0 Mpa
моќност:
AC/DC9V-24V
Вртежен момент:
2 Nm
отворена/затворена време:
5 дик
опрема материјал:
метал опрема
Напон:
AC/DC9V-24V Wide Voltage
позиција индикатор:
Yes
прирачник замени:
Никој
Контрола На Жици:
2 жици или 5 жици
Функција:
нормално затворен
вентил нишка:
BSP или NPT за опција

Купувачи како што избираат