.

.

Аквариум Алуминиум Меур Контра Проверете со Вентил за Co2 Diffuser Модератор

Аквариум Алуминиум Меур Контра Проверете со Вентил за Co2 Diffuser Модератор

Оценка на посетителот:

DEN 221.00 -5 %
DEN 232.80
Залиха
Достапно за нарачка

[спецификација на производот] вкупна должина 802mm [употреба] со Wan Јин костум да го користите, ќе може јасно да ја видите количината на јаглерод диоксид во воздухот CO2, CO2 побарувачката и понудата доволно вода. [карактеристики на производот] употреба на меѓусебно делови на дизајн, авто одржување, едноставен и лесен. [употреба] И инсталиран во вода маса и може да се рафинирани со CO2 / diffuser / dissolver, инсталација забелешка проток на гас. [забелешка] [белешка] Општо во процут на резервоарот за вода, предлог-1 секунди да се погоди CO2 2-3 меур. (видливи растенијата густина или чистење на растението, како што се зголемувањето на бројот на ефикасност, и други прилагодувања.) Аквариум употреба само, внимавајте на децата да предизвика оштетување на штета. [стока тежина] 50 грама

Карактеристики на предлогот

боја:
сребрена, Црвена, Сина, Црна, Зелена, Златна
Број На Модел На:
CO2
Тип:
Приклучоци

Купувачи како што избираат