.

.

7 инчен 36W Кри LED чип Работа Светлина Светилка за Мотор Трактор Брод Off Road 4WD 4x4 Камион SUV АТВ Место Поплава 12v 24v

7 инчен 36W Кри LED чип Работа Светлина Светилка за Мотор Трактор Брод Off Road 4WD 4x4 Камион SUV АТВ Место

Оценка на посетителот:

DEN 979.00 -32 %
DEN 1440.00
Залиха
Достапно за нарачка


Внимание : имаме склад во SPB,некои наредби ќе испратено од брза испорака CDEK случајно ,а остатокот ќе испратени од страна на руски јазик ;
АКО објектот е распродаден во SPB склад ние ќе испратени од Кина (дури и можете да изберете брод од руски ),во овој случај, ве молиме контактирајте со нас пред цел ако ви треба добра во итна .
Спецификација : Моќност : 36 W Напон : 9-32 V Теоретски Lumens Излез : 2800 LM Оперативни Lumens Излез : 2800 LM LED : 12pcs*3 W (висока моќност ПРЕДВОДЕНА КРИ ЧИП, за да го продолжи животот на LED,и имаат поголема светлина ефикасност , ние ги користиме 70% од LED моќ ) Стандард : CE, ROHS IP67 Зрак : на самото Место(Молив) зрак, Поплава(Шири) зрак LED боја температура : 6000 K-6500 K Работна живот : 50000 часа работна температура : -40°C~ +85°C Материјал : Diecast алуминиумски домување, од нерѓосувачки челик заграда, PC Леќа. Примена : на Располагање за теренски возила, atv настана, камион, трактор, АТВ, ЏИП, UTV, UTE, брод, инженеринг возила(багер, treedozer, патот ролери, булдожер, кран и рударски камион итн. ), специјално возило(оган мотор, полициски автомобили, спасување возилото, комуникација возило, воена команда возило)мотокар, возови, брод, автобус, и тенкови. Грбот до светло Off Road Осветлување Камион, Приколка Внатрешни работи & Надворешно Осветлување Изградба Осветлување Градина, Двор Осветлување Брод Светлина

Карактеристики на предлогот

Температура На Боја:
6000K
Редови:
Двоен Ред
Wattage:
25.2
степен:
60
Тип:
Светлината Бар
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Led Чип Производител:
Кри
Зрак Агол:
Поплави
Ingress Protection:
IP65
Работна температура:
-20-40
Обликот:
Директно
Позиција:
Средината
Бренд Име:
JCBFARA
Должина:
7 inch
Леќа:
Вклучени
Lumens:
2800lm
Лер Зрак Тип:
поплава / место
Led Чип Производител:
Кри
Извор На Светлина:
LED
Година:
2016 година
Напон:
12v
Автомобил модел:
СИТЕ АВТОМОБИЛИ

Купувачи како што избираат