.

.

VK-172 VK172 GMOUSE USB GPS/ГЛОНАСС Надворешен GPS модул USB интерфејс

VK-172 VK172 GMOUSE USB GPS/ГЛОНАСС Надворешен GPS модул USB интерфејс

Оценка на посетителот:

DEN 384.00
Залиха
Достапно за нарачка

Поддршка на оперативен систем : 8/7/Vista/XP/Windows CE VK-172 автоматски се прилагодува на baud rate), било baud rate треба податоци излез поддршка Google earth (Google Earth) VK-172 вграден-во резервната батерија, изградена-во средно се здобијат со LNA, dual LDO, PCB тешки злато процес, голем дел од зрачење GPS сигналот, и не општи локатор може да се спореди. Подобра и постабилна сигнал. Со факултативниот 4800960019200384005700115200 baud rate постојано го оценувате ви овозможува да ги користите производите повеќе лесно. Модел : VK-172 В/шифра, 1.023 MHz код поток Примање фрекфенција : [1575.42 MHz] L1 Следење канал : 56 Поддржува DGPS[WAAS, EGNOS и MSAS] Позиционирање перформанси 2 D авион : 5m[просек] 2 D авион : 3.5 m[просек, постои DGPS assisted. Лебдат : Мерењето на точноста : 1 US Референтен координатен систем : WGS-84 Максимална височина : 18000 M Максимална брзина : 500m/s Забрзување : Електрични својства : Следење чувствителност : -162d Bm Фати чувствителност : -160d Bm Ладно start time : 29s[просек Топло start time : 28s[просек] Hot start time : 1s[просек] Фати време : 0.1 s[просек Оперативни температура : -30 C C до +80 C

Карактеристики на предлогот

Температурата На Работа:
?
Моќ Дисипација:
?
Тип:
Регулатор На Напон
Напон:
?
Состојба:
Нови
is_customized:
Yes
Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
Број На Модел На:
VK-172 VK172
Примена:
?

Купувачи како што избираат