.

.

RXN-605D-II Dual Дигитални DC Напојување 0-60V / 0-5A Двојна Прилагодливи 0.1 V 0.01 На В. С / В. В. автоматски прекинувачи

RXN-605D-II Dual Дигитални DC Напојување 0-60V / 0-5A Двојна Прилагодливи 0.1 V 0.01 На В. С / В. В. автоматски

Оценка на посетителот:

DEN 14490.24
Залиха
Достапно за нарачка


Главни карактеристики :
1, три напон, тековната излез :
Група 1 : 0-60 V прилагодливи
Група 2 : 0-60 V прилагодливи
Група 3 : 5 V-3А фиксна излезна
2, главната песна од патот може да стане биполарно напојување
Од главниот пат песна , удвојување на излезниот напон
Од главниот пат паралелно , удвојување на излезна струја може да
Префрлување тековната ад хок switch директно од главната пруга и паралелна функција
Карактеристики ;
1. 0-60 V, 0-5 A двојна прилагодливи, еден 5 V / 3А фиксна излезна
2. прекуструјна заштита
3. константен напон, постојан струја, ниска бран на бучава, ниска лебдат
4. може да се претходно наместени тековната ограничување
5. Две начин преку паралелно режим прекинувач автоматски да се поврзе кластери во внатрешноста на машината , без надворешни жици
6. Под тандем на чекање може да претставуваат позитивни и негативни излезна
7. мулти-свиок potentiometer да се направи полесно за да го поставите напон вредност
8. toroidal трансформатор мали димензии, мала тежина
9. четири бои дигитален LED дисплеј на напон, струја
10. ПРАТЕНИЦИТЕ-3003 LK-3 има излез исклучување
Технички Параметри
1. Влезен напон : 220 VAC ± 10% 50 Hz ± 2 Hz
2. Номинална излезен напон од 0-60 V
3. Номинална излезна струја 5 A
оперативни режими :
1 ) две независни излез + еден фиксен 5 V / 3А Излез
2 ) серија : 0-60 V / 0-5 A
3 ) па дури и 0-60 V / 0-10 A
Регулаторот Карактеристики :
1. Регулатор На Напон
2. Моќ ефект : CV ≤ 0.01% + 3m V CC ≤ 0.2% + 3m A
3. Оптоварување ефект : CV ≤ 0.01% + 3m V (I ≤ 3А) CC ≤ 0.2% + 3m A (I ≤ 3А)
CV ≤ 0.02% + 5m V (I> 3А) CC ≤ 0.2% + 5m A (I> 3А)
4. Бран и Бучава : CV ≤1.0 m Vr.ms (I ≤ 3А) CC ≤3m Ar.ms (I ≤ 3А)
CV ≤2.0 m Vr.ms (I> 3А) CC ≤6m Ar.ms (I> 3А)
постојан проток карактеристики :
1. тековната регулатива :
2. Моќ ефект ≤ 0.2% + 3m A;
3. оптоварување ефект ≤ 0.2% + 3m A
4. Бран и Бучава : ≤ 3m A rms
серија-паралелно режим
1. Паралелно
2. Моќ ефект ≤ 0.01% + 3m V;
3. оптоварување ефект ≤ 0.01% + 3m V (I ≤ 3А);
≤ 0.02% + 5m V (I> 3А)
4. серија
5. Моќ ефект ≤ 0.01% + 5m V;
6. оптоварување ефект ≤ 300m V
7. позитивна и негативна моќ :
8. ≤ 0.5% + 10m V грешка на главниот пат од патот
( Без оптоварување , кога товарот на побарувачката плус оптоварување ефект ≤ 300m V)
Екранот
1. напон индикација на точноста : три и пол A / D конвертор дигитален дисплеј ± 0.5% +2 зборовите :
2. тековна ознака на точноста : три и пол A / D конвертор дигитален дисплеј ± 1% +2 збор
5 volt фиксна излезна моќност
1. Номинална излезен напон : 5 V ± 0.25 V
2. максимална номинална излезна струја : 3А
3. Моќ ефект : ≤ 5m V
4. Оптоварување ефект : ≤ 15m V
5. Бран и Бучава : ≤ 2.0 m Vr.м.s
6. заштита : тековната ограничување и краток спој заштита
7. Работна околина : 0 ~ + 40 Релативна влажност ≤80%
8.Работно време : 80% на полно оптоварување континуирано работно време > 8 часа

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
RXN-605D-II
Фаза:
еден фаза
Тековниот Тип:
DC
is_customized:
Yes
Употреба:
Dual Дигитални DC Напојување

Купувачи како што избираат