.

.

D11*H19cm 2017 батерија wirless преносни luminaire led Јајце Светилка светлина Skybess Бесплатен превозот Dropship 1pc

D11*H19cm 2017 батерија wirless преносни luminaire led Јајце Светилка светлина Skybess Бесплатен превозот Dropship

Оценка на посетителот:

DEN 1368.00
Залиха
Достапно за нарачка


D11*H19cm 2017 батерија wirless преносни luminaire led Јајце Светилка светлина Бесплатен превозот Dropship 1pc
Опис На Производот
1. Полиетилен (PE) е термопластични материјали произведени од polymerisation на етилен. лесен за инсталација. безбедност за деца и возрасни, сјајна, мека боја, романтично.
2. Батерија. Батерија 4-6 часа може да работи 8-12 часа
3. Мулти бои промени & избор на боја.
4. Далечински управувач & sunproof & водоотпорен & огноотпорни.
5. Универзални AC приклучоци вклучувајќи ги и САД, велика БРИТАНИЈА, ЕУ, АУ типови на содржини со твоите различни барања целосно
6. Апликации : Бар, Хотел, Клуб , Кафе Куќа, Двор или Замрзнување пиво, Семејството декорација, downy светлина, и др.
7. Сертификат : CE, ROHS, на препораките на FCC за производи. УЛ, БС, ГШ, ССА за DC адаптер.
8. Со мека светлина шарени, што се користи за внатрешна или надворешна, безбедност за деца.
9. Гаранција : 1 година за LED извори на светлина, 3 години за мебел
Главна Карактеристика :
Име
RGB Боја се менува led топка
Материјал
ЈП ( полиетилен ); 3 година квалитетот гаранција за пластична обвивка.
Водоотпорен
IP 65, може да се користи за надворешна употреба, се изложени на сонце и ветер.
LED боја
16 видови на led еден бои + 4 видови на RGB мулти боја,промени преку далечински управуван
Големина
D11*H19cm
Префрлете
Touch control & remote controller
Напојува со
Литиум батерии 1000mah
Надополнување на времето
Околу 3-5hrs,може да биде обвинет од страна малку повеќе време кога прв пат користите
Работно време
8-10hours
Универзални AC приклучоци
САД, велика БРИТАНИЈА, ЕУ, АУ типови на содржини со твоите различни барања
Додатоци
1x Полнач за батерии 1x далечинска контрола
Примена
Затворен & отворено како : КТВ соба, кафуле, бар, ноќен клуб, ресторан, хотел, дискотека, кино, градина, плажа, бар, базен, и др.
Производ Фотографии :
Далечинска контрола
За да ја активирате, отстранете ја батеријата за да ги одвоите филм.
Power-On ("црвеното")
Моќ-ИСКЛУЧУВАЊЕ : ("црни")
Осветленоста Контрола : Brightness
Контрола на брзината : "Блиц", "Strobe", "Исчезнат" или "се Изедначи режимот
Режим на блиц : промена на 7 colorus
Strobe режимот на блицот (бела)
Исчезнат на владата : трепкачко 7 бои
Мазна режим : бавна промена на целиот спектар на бои
Боја копчиња : директен избор на бои
Сите 16 бои променливи
Достапни Други големини за вашиот опција,ве молиме посетете ја нашата продавница :
Каде да се користат :
Ова ДОВЕДЕ Табела може да се користи на КТВ лоби, КТВ соба, Бар, кафуле, Дискотека, Ноќен-клуб, Парк,
Градина, базен, Вилата, Кино, Plazza итн . Тоа е совршен за градини, отворено настани за својата

Карактеристики на предлогот

Емитуваат Боја:
Променливи
боја:
Бела
Тип На Објект:
Ноќ Светла
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
Извор На Енергија:
ВАШИНГТОН,Батерија
Е Батерии Се Потребни:
No
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Употреба:
празник
Тип:
Атмосферата
Е Батерии Вклучени:
Yes
Енергија:
Допир
Wattage:
0-5W
Е Светилки Вклучени:
Yes
Обликот:
Јајце
Тело Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
SK-LF04
Бренд Име:
skybesstech
Напон:
5V 1A
Извор На Светлина:
led извор на светлина
Име на производ:
LED Јајце Осветлување Табела Светилка
Материјал:
ЈП Полиетилен
моќност:
Литиум батерија 1000mah
Напон:
5V 1A
Животен век:
50.000 часа
Осветлување:
SMD 5050 Супер-светли LED
боја:
RGB 16 Бои се Менува
Сертификат:
Нови CE,ROSH,FCC
Додатоци:
Далечински Управувач,Полнач
Употреба:
Бар,КТВ,кафуле, ПАБ,ресторан,Градина,Клуб,Хотел,Партија Настан.

Купувачи како што избираат