.

.

ZANABILI 30% ВИТАМИН C + E ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА РЕТИНОЛ Лицето Серум за Нега на Кожата Анти-Стареењето Навлажнувачки Столетните Убавина Лице Крем

ZANABILI 30% ВИТАМИН C + E ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА РЕТИНОЛ Лицето Серум за Нега на Кожата Анти-Стареењето

Оценка на посетителот:

DEN 648.00 -10 %
DEN 719.52
Залиха
Достапно за нарачка

Тој име како неговиот #1 анти-стареењето е тајна дека може да "помогне да се откажат од една деценија од вашето лице". Овој серум е концентрирана испорака систем за највисока форма на активен, био-достапни Витамин Ц за убава кожа. Колаген, исто така, дава на кожата еластичност, да се намали веројатноста за појава на брчки. Може да се користи под make up. Таа, исто така се минимизира постоечките брчки. Суспендирани во концентриран база на чиста вегетаријанска хијалуронска киселина за да се дебели клетки од кожата и да го заштити и да го врати. Прво, тоа е од суштинско значење за синтеза на колаген, клучен структурен протеин на кожата.
* Чувајте го REFREGERATED по openning.
Проблемот Решавач :
Стареење На Кожата
Сува/Комбинација Кожа
Флеки/Hyper-пигментацијата
Слободните Радикали
Дневна штета/остатоци
Докажано :
Намалување на појавата на брчки/фини линии
Го олеснат флеки
Дури и од целокупната тен
Да се заштити кожата од дневна слободни радикали изложеност
Потребни состојки :
Органски Билни Инфузија, Органски Aloe Barbadensis Лист (Алое), Натриум Ascorbyl Фосфат (Витамин Ц), Methylsulfonylmethane (МСМ), Ретинол, Peptide ,Cassia Angustifolia Семе Полисахаридите (ботанички хијалуронска киселина), Hamamelis Virginiana (Вештерка Шумска), d-Алфа Tocopheryl Ацетат (Витамин Е), Carbomer, (2s)-2-Амино-5-guanidinopentanoic Киселина, Ferulic Киселина, Кошер Зеленчук Глицерин, Органски Simmondsia Chinensis (Маслото од Јојоба), Phenoxyethanol, Етил Hexyl Глицерин.
Што се Витамин Ц Придобивките?
Витамин Ц Навистина Работи! Витамин Ц се препорачува од страна на познатиот доктор на ТВ за причина. Тој рече дека тематски Витамин-Ц е 20x повеќе ефикасен од преземање на тоа усно, да се освежи и да го негуваат вашата кожа, витамин Ц нивоа, кои природно се намали како што времето одминува."
Витамин Ц (и тоа деривати) бенефиции кожа во две важни начини. Слободните радикали се прекине колаген, на "лепак" што се одржува кожата заедно, го прави фирма, и ја задржува тоа е навремено-слободен квалитет за што е можно подолго. Нанесете мала количина дневна до цели на лицето, вратот и decollete. Во најлошите случаи, слободни радикали може да се кандидира amuck и трајно оштетување на кожата клетки, предизвикувајќи траги, или дури и рак на кожата.
ZANABILI 30% ВИТАМИН C + E 100% ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА РЕТИНОЛ Лицето Серум за Нега на Кожата Анти-Стареењето Навлажнувачки Столетните Убавина Лице Крем 30ml
ZANABILI користи моќна комбинација на природни состојки за да се направи нашите висока потентност Серумски Витамин Ц
До осум пати антиоксиданс заштита, деведесет и шест проценти намалување на изгореници клетки, како и спречување на формирање на слободни радикали во сонцето изложени на кожата. Овој серум е потенка од нашите други серумски производи и тоа може да се разликуваат од килибар да дожд во боја. Второ, витаминот Ц е еден супер-моќен антиоксиданс и може да помогне да се намали оштетување на кожата предизвикани од слободните радикали. Следат со било кој од нашите moisturizers.
Упатства за употреба :
Се мијат и туп сува кожа. Ако ви се случува да се користи тонер, ќе се применуваат тонер пред серум. Додавањето на витамин Ц за да го кожата мобилен култури драматично се зголемува синтезата на колаген. Оставете да се исуши. Тој, исто така, рече дека со комбинирање на Витамин-Ц и Е заедно му дава на "супер моќна анти-стареењето удар.

Карактеристики на предлогот

Употреба:
Лице
Тип На Објект:
Крем
НЕТО-WT.:
30ML
GZZZ:
YGZWBZ
Земја/Регион на Производство:
Кина
сертификација:
GZZZ
Пол:
Унисекс
Бренд Име:
ZANABILI
Состојка:
30% ВИТАМИН C + E 100% ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА AntiAging Серум
Број На Модел На:
AntiAging Лицето Серум Се Соочуваат Со Крем
Функција:
Третман На Акни
НЕТО-WT.:
30ML

Купувачи како што избираат