.

.

YNROAD 2 парчиња 18w 4.5 инчен Дното планината заградата Двоен ред на лентата за Возење Теренски Светлина 10V - 30V 1620LM за 4x4 АТВ UTV TRUCK 4WD

YNROAD 2 парчиња 18w 4.5 инчен Дното планината заградата Двоен ред на лентата за Возење Теренски Светлина 10V

Оценка на посетителот:

DEN 2304.00
Залиха
Достапно за нарачка


Моќност : 18 W(6 PCS*3 W LED) Напон : 10-30 V DC Прозрачна флукс : 1620 Водоотпорен стапка : IP67 Боја температура : 6000 K Домување clor : црна Материјал : Diecast алуминиумски домување Леќа материјал : ПММА Зрак тип : поплави, место на Работа температура : -40o C~+85o C Работа живот : 30000h Димензии : 4.5 инчен Тежина : 1kg 1 Year Гаранција Pls оставете порака на советите на самото место зрак или поплава зрак што треба, или ние ќе ги испрати по случаен избор. Карактеристики : 4.5 инчен Двоен ред висока моќност LED светло Компактна големина,високо пренос проектор леќа Екстремни светла, дури и во текот на денот додека се троши малку енергија Ултра тесни концентрирани зрак ви овозможува да видиме далеку или преку темна Очекување на отворот систем блокови се користи светлина за чиста зрак Прекумерно топлина мијалник перки за најдобри топлина елиминација IP67 оценет,водоотпорен,dustproof,shockproof,анти-корупцијата за суровата средина Апликација : Off road возило осветлување,Итен Спасување Осветлување,АТВ/UTV/Голф количка осветлување Брод& морски осветлување, Земјоделството возило осветлување,рударство и тешка опрема светлина Планината Загради Солидна црна челична конструкција Fitment : За Wrangler JK 2007~2015 ве Молиме потврдете дека овие делови се вклопи вашето возило пред да го купите Инструкции : не се вклучени 2 парчиња 4.5 инчен 18 W Двоен ред LED Светло Бар место/поплава+ Монтажа голема Заграда П : Што е зрак шема? А :

Карактеристики на предлогот

Температура На Боја:
6000K
Редови:
Двоен Ред
степен:
30
Тип:
Светлината Бар
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Led Чип Производител:
Кри
Wattage:
18W
Зрак Агол:
место
Ingress Protection:
IP67
Бренд Име:
YNROAD
Должина:
4.5inch
Обликот:
Директно
Позиција:
Средината
Работна температура:
-40oC~+85oC
боја:
Црна
зрак:
Место/Поплава
Напон:
12v
Автомобил Производител:
Jeep
Леќа:
Не Се Вклучени
Автомобил модел:
Jeep
Година:
Нови
Тип На Објект:
Фарови
Lumens:
1620LM

Купувачи како што избираат