.

.

P10 отворено RGB полна Боја led видео ѕид големина 960x960mm led големи екранот знак позадина синхронизација систем

P10 отворено RGB полна Боја led видео ѕид големина 960x960mm led големи екранот знак позадина синхронизација

Оценка на посетителот:

DEN 110400.00
Залиха
Достапно за нарачка


Овде, во CXGuang Dian, нашата цел е да им обезбедиме на нашите клиенти со најдобрите ЛЕР решенија за нивните потреби, со многу години на LED Производство искуства; од производството еден LED диоди извори на светлина, LED име ознака, десктоп/ѕидот LED Знаци, целосна изградба на големината полна боја LED дисплеи, ние внимателно занает секој и секој единици градиме за да се обезбеди најдобар квалитет на производи, кој доаѓа надвор од нашата работа.
Предности
1. мала тежина : едно лице може да биде една страна, заштеда на инсталација време.
2. тенка кутија : кутија со леене алуминиум, со голема сила, цврстина, висока прецизност, лесно деформација.
3. Екран Пинг : површината рамност грешка помалку од 0.2 мм, ефективно елиминирање на мозаик.
4. демонтажа брзо : 10-ти до кабинетот, заврши инсталацијата, висок монтажа точност.
5. Лесно одржување : инсталација и отстранување лесно собранието Екран насекаде.
6. Висок сива висока освежете го оценувате дизајн,градација 14 малку,освежете го оценувате над 960 Hz.
7. Ниска одлична термичка дизајн и перформанси ладење. Ниска кабинет потрошувачка на енергија, заштеда на трошоци на работење.
Опис На Производот
P10 SMD модул 320 X160mm
Известување 1, опис на производот Производи за сопствени производи, нема место. Не се обезбеди враќање услуга, да ви даде непријатности, ве молиме за разбирање. 2, цената Цената на производот ќе се менува согласно со производ, процес, програмирање, и други фактори, актуелната цена ќе биде предмет на договор за продажба! 3, фотографии покажуваат Поради фотографирање во предниот дел на светлината, осветлување, Агол и други прашања ќе имаат боја разлика со вистински производ 4, по-продажбата на услугата Две години бесплатно одржување : телефон укаже одржување, далечински помош, 5.Ве молиме купувачот забелешка , нема гаранција опсег (1) на изглед не припаѓаат на гаранција опсег. (2) исчезнати додатоци не припаѓаат на обемот на бесплатно гаранција. (3) како што (пожар, поплава, земјотрес, молња, итн.) на штета Пакет, вклучувајќи :
1. LED знак
2. Сигнал приклучен кабел
3. Професионалната инсталација заградата
4. ЦД со слободен софтвер и на англиски јазик прирачник за корисникот

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
P10
is_customized:
Yes
Екран функција:
Видео
Употреба:
Отворено
Цевка Чип Боја:
Полна Боја
Пиксели:
10мм
Модел На Numbe:
p10 отворено led кабинет
Модул големина:
320*160mm
Скенирање на чекање:
1/4s
Големина на стандардот кабинет (mm):
960*960
Пиксел густина:
10000 точки/м2
Тежина на стандардот кабинет:
55kg
Животен век:
>=100000 часа

Купувачи како што избираат