.

.

5D DIY Дијамант Сликарство Цвет &Cat Кристал Дијамант Сликарство Крстот Бод Цвеќиња И Симпатична Мачка Везана Дома Декоративни BJ1070

5D DIY Дијамант Сликарство Цвет &Cat Кристал Дијамант Сликарство Крстот Бод Цвеќиња И Симпатична Мачка Везана

Оценка на посетителот:

DEN 220.00 -32 %
DEN 323.52
Залиха
Достапно за нарачка

Што треба да знаете за боја на платно, бидејќи со цел да се спаси трошоци, некои бизнисмени намерно се наслика боја на платно печатење во црна и бела што е лошо за вашата работа. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање.
[DIY Дијамант сликарство Комплет]
1. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.
[DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост]
1. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. Доволно смола дијаманти. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Смола со дијамант. Тоа се користи за апликација на целата слика. Треба да знаете каква форма на дијамант сликарство продавачот кои се продаваат . Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување.
Цена : во прилог на горенаведените точки, можете исто така ќе треба да го знаете ова : за да се привлечат купувачи за купување на стока, Некои бизнисмени постави многу ниска цена, и исто така, бидејќи на меѓународен товарен е скапо, па тие избираат намалување на квалитетот на производот да се постигне добивка. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати.
Бод Везови Везана Алатка Пинцети Игла Слика Сликарство Комплет Крстот Бод Дијамант Кристал Поставен Плоштадот Пинцети Слободни shippin
g
Совети
Драги пријатели, кога ќе го купите дијаманти цртежи во нашата продавница или во други продавачот 's продавница , ве молиме имајте го на ум следново :
1. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн.
Име на производ : DIY Дијамант Сликарство
Бренд : Sweet Home
Боја Количина : 30-45 Бои
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
Diamond Материјал : Смола Дупчење
За Вежба : 100% Полн Плоштад Дијамант
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : комплетна вежба, печатен текстил, алатки
ЗАБЕЛЕШКА : Како и со светлосни ефекти, објекти можеби малку повеќе слики. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник .

Карактеристики на предлогот

Големина:
20*20cm, 25x25cm, 30*30cm, 40x40cm, 45x45cm, 50x50cm, 55x55cm
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Животните
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Бренд Име:
ZOOYA
Дупчење Област:
целосна дијамант Везови
Дијамант форма:
плоштад дијамант сликарство
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Тема:
Портрет
Ткаенина Тип:
Масло clother
Име На Производ:
Дијамант Сликарство Крстот Бод

Купувачи како што избираат