.

.

5D DIY Дијамант Сликарство Зимски Пејзаж Кристал Дијамант Сликарство Крстот Бод Снег Замокот Везана Дома Декоративни BJ1136

5D DIY Дијамант Сликарство Зимски Пејзаж Кристал Дијамант Сликарство Крстот Бод Снег Замокот Везана Дома Декоративни

Оценка на посетителот:

DEN 248.00 -32 %
DEN 364.80
Залиха
Достапно за нарачка

На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата.
[DIY Дијамант сликарство производството чекори]
1. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. Референца пред операцијата чекори. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. Доволно смола дијаманти.
Бод Везови Везана Алатка Пинцети Игла Слика Сликарство Комплет Крстот Бод Дијамант Кристал Поставен Плоштадот Пинцети Слободни shippin
g
Совети
Драги пријатели, кога ќе го купите дијаманти цртежи во нашата продавница или во други продавачот 's продавница , ве молиме имајте го на ум следново :
1. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник . Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена.
дијамант Слика : видови на дијаманти слика генерално може да се подели во два вида, еден : тоа избира кристално стакло како "дијамант" материјал , тоа е само делумно вградени во слика, преостанатиот дел е отпечатена на платно;
Друго : таа се избира плоштадот смола честички (обично на честички има 9 или 13 дел) како на "дијамант" материјал . Треба да ја знаете големината на дијамант сликарство. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини.
Внимание : Нашата дијамант сликарство е без рамка,и тоа не е готов слика,што треба да заврши себе. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант е.
Цена : во прилог на горенаведените точки, можете исто така ќе треба да го знаете ова : за да се привлечат купувачи за купување на стока, Некои бизнисмени постави многу ниска цена, и исто така, бидејќи на меѓународен товарен е скапо, па тие избираат намалување на квалитетот на производот да се постигне добивка. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
[Совети]
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.
Име на производ : DIY Дијамант Сликарство
Бренд : Sweet Home
Боја Количина : 30-45 Бои
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
Diamond Материјал : Смола Дупчење
За Вежба : 100% Полн Плоштад Дијамант
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : комплетна вежба, печатен текстил, алатки
ЗАБЕЛЕШКА : Како и со светлосни ефекти, објекти можеби малку повеќе слики.

Карактеристики на предлогот

Големина:
20x25cm, 20x30cm, 30x40cm, 40x50cm, 50x65cm, 55x70cm
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Сценско
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Бренд Име:
ZOOYA
Дупчење Област:
целосна дијамант Везови
Дијамант форма:
плоштад дијамант сликарство
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Тема:
Портрет
Ткаенина Тип:
Масло clother
Име На Производ:
Дијамант Сликарство Крстот Бод

Купувачи како што избираат