.

.

Сосема Нов Долг Работен Век T12-BC2 Железо Совети за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-95 Контрола на Температурата

Сосема Нов Долг Работен Век T12-BC2 Железо Совети за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-95 Контрола на Температурата

Оценка на посетителот:

DEN 175.00 -50 %
DEN 349.44
Залиха
Достапно за нарачка


Примена :
За HAKKO FX-950, FX-951, FX-952, FM-202, FM-203, FM-204, FM206, FM2028,
FM2027 или други matchable лемење станици или лемење железо се справи. Температурата се прилагоди опсег : 200-450 centidegree Max. Моќност : 70 W Влезен Напон : 110 V - 220 V
Должина : околу 15cm
Карактеристики : 1) Добра способност за контрола на температура,брз коефициент на топлинска спроводливост, 2) Направи употреба на увезената суровина-бакар оксид,
се користат специјални калапи машина за процесот 3) Долго wroking живот : 40000-50000 лемење зглобовите,
некои големини дури и може да достигне 70000 лемење зглобовите 4) површината на Производот се користи специјален материјал ракување, совет крајот со слој обработка,
па, како да се обезбеди совет да не се претвори црно под висока температура 5) Добри перформанси во калај-на и калај топење,
униформа и течно лемење, без празни лемење. 6) Со високи анти-оксидација, добра влажна перформанси

Карактеристики на предлогот

Излезна Температура:
200C-480C
Текст Voltagle:
110v - 220v
Димензии:
140x68x40mm
Температурата Стабилност:
5C
Излезна Моќност:
70W
Бренд Име:
FORGELO
Број На Модел На:
T12

Купувачи како што избираат