.

.

28W 18V или 5V Количка за Соларен Панел Полначот со Соларен Контролер за полнење на мобилни телефони, iPad, компјутери

28W 18V или 5V Количка за Соларен Панел Полначот со Соларен Контролер за полнење на мобилни телефони, iPad,

Оценка на посетителот:

DEN 4560.00
Залиха
Достапно за нарачка


28 W 18 V или 5 V Количка за Соларен Панел Полначот со Соларен Контролер за полнење на мобилни телефони, i Pad, компјутери
Важно : во Моментов, овој тип соларен панел е без зелена боја декорација. Целиот соларен панел е во црна боја. Ве молиме клиентите се забележи на ова место кога цел.
Соларен Панел Полнач
Карактеристики
1. Брзо Полнење Технологија : Тоа може автоматски да се прилагоди на сегашните и напон за да се постигне max. моќ, доставување на својот најбрз можен тековната да 1.8 А.
2. Висок Конверзија го Оценувате : ПЕТ antiscratch појачани технологија, соларни конверзија ефикасност до 18%. Повеќето панели на пазарот, нормално, 15%
3. Daul Излез : Порта A. Стандарден USB излез одговара за 5 V уред; Порта Б. 18 V DC5521 излез за 9 V да 18 V (Подолу 18 V2 A) лаптоп и автомобил 12 V батерија.
4. Компактен Дизајн : Погодно eyeholes овозможи лесно приврзаност кон ранци додека пешачење, преносни и дизајн на рамка одговара за надворешна и внатрешна употреба.
5. Пакет содржина : 18 V 28 W количка за соларен панел полнач, DC кабел, 10 лаптоп конектори, микро USB кабел и куки.
Соларен Полнач Големина
28 W количка за соларен панел проширување големина е 915x470mm
Свитлива големина е 235x175x30mm
Daul Излез
Dual Излез : USB & DC5521
Порт A. Стандард 5 V USB излез. Тоа е погоден за паметни телефони, таблети, ipadmini, надворешна батерија пак, GPS единици, дигитална Камера, PSPvideo игри, bluetooth слушалки и сите други 5 V USB уреди.
Порт Б. 18 V DC5521 излез. Тоа може да ви наплати 9 V да 18 V (подолу 18 V 2 A) лап-топ компјутери, автомобил 12 V батерија и други 18 V 2 A DC-погонски уреди
Соларен Контролер
За овој соларен панел полнач, имаме две форма соларен контролер за тоа. На квадратен облик и полу-elliptic форма. Ако вашата цел количина не е многу голема, ние ќе ги искористиме некоја од нив, според нашиот магацин акции.
Две форма соларен контролер ја имаат истата функција. Да се направи излез стабилен за полнење на уреди.
Примена
Соларен панел полначот може да полнење на различни мобилни телефони, лап-топ компјутери, и др. Бидејќи тоа е свитлива и светлина, може да се донесе за пешачење, кампување, одмор.
Пакет
Пакет содржина : 18 V 28 W количка за соларен панел полнач, DC кабел, 10 лаптоп конектори, микро USB кабел и куки.
Лаптоп Конектори
Ако има било какви прашања за овој производ, или ќе имаат други барања за соларна производи или правец на производи, можете да се чувствуваат слободни да контакт со нас.

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
соларен полнач
Номинална Напон:
12v
Максимална Струја:
1.8 А
is_customized:
Yes
Примена:
Полначот Контролер
Max. Моќност:
28w
Напон:
18V&5V
тековната:
1.55 А & 1.8 А
Излез:
dual излез
Пати Големина:
235x175x30mm
боја:
Црна
Соларен Панел:
Домашно МИЛЕНИЧЕ технологија
Примена:
За полнење на компјутер, мобилни телефони, iPad итн.
Проширување Големина:
915x470mm
Стоковните:
28W свитлива сончев знак

Купувачи како што избираат