.

.

100pcs Тактилни Префрлете се Притисни на Копчето Тактилни Pushbutton 4pin НАТОПИ 6*6*10мм за LCD Екран Следи Такт Прекинувачи Бесплатен Превозот

100pcs Тактилни Префрлете се Притисни на Копчето Тактилни Pushbutton 4pin НАТОПИ 6*6*10мм за LCD Екран Следи

Оценка на посетителот:

DEN 95.52
Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на производот име на Производ : такт се префрлат; контакт Тип : Еден контакт Димензии : 6 х 6 х 10 мм / 0.24" x 0.24" x 0.39" (l*w*h);pin Должина : 4 mm / 0.16" Копчето КОЛ. : 2 mm / 0.08";pin Теренот : 6 x 4 mm / 0.24" x 0.16" (низок) Материјал : пластични, метални, електрични делови; боја : црна, Сребрена на Ѕвонење пакет содржина : 100 x такт прекинувачи опис на Производот
Карактеристика еден контакт, 4 игли, црн push копчето, преку дупка монтажа, 6x6x10mm големината, итн. Се користи во областа на електронските производи, апарати за домаќинство и повеќе. Висока прецизност механизам дизајн нуди акутна работа и долг животен век.

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
6*6*10мм
Гаранција:
1
Тип На Прекинувач:
Микро Прекинувач
сертификација:
Други

Купувачи како што избираат