.

.

1CT Круг Намали Лабораторија Одгледува Дијамантски Прстен Свадба Солидна 14K Бело Злато Флорални Ореол Moissanites Годишнината Ангажман Прстен За Жени

1CT Круг Намали Лабораторија Одгледува Дијамантски Прстен Свадба Солидна 14K Бело Злато Флорални Ореол Moissanites

Оценка на посетителот:

DEN 27504.00
Залиха
Достапно за нарачка

0-каратно
Поставување Тип : Prong Поставување
Страна Камења : Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Облик : Тркалезна-Намалување На
Боја Одделение : F-G
Страна Камења Вкупно Карат Тежина : 0. Поради цврстина што е само втор во кои на дијамант, moissanite е многу веројатно некогаш да се скрши, нула или чип. Нашиот накит е направена со супериорен материјали и прегледани против исклучителни стандарди за квалитет. "Посредник" овозможувајќи ни да се помине заштеда директно на вас. И, сите кориснички накит не се прифатени се врати и наплата, ако не постојат било кој квалитет на проблемот со нив. И тоа е позитивен тест како дијамант што го прави.
Бренд : AULEEZE Накит
SKU : AUR007-14 K
Метал Тип : Цврсти 14 K Бело Злато
Печат : G14 K
Злато Тежина : Околу 3. Надминува квалитет очекувања : имаме над 10000 заверена скапоцен камен, исклучителна материјали, и квалификувани изработка. Во AULEEZE, нашата мисија е преку стручни упатства и обука, за да ви обезбеди најдобар квалитет на лабава дијаманти и највредните накит, јасно до вашиот сомнение се чувствуваат слободни да се оди купи. Тоа значи дека можеме да трошат помалку пари за да ги исполниме нашите карат сон од moissanites наместо на дијамант. Со купување од AULEEZE,вие сте во можност да се отсечени сите на т.7 g
Главниот Камен : Мвр ssanite Лабораторија Одгледува Дијамант
Облик : Тркалезна Намали
Боја Одделение : D : D-F
Јасност&Сечење : VVS&3 EX
Moissanites Карат Тежина : 1. Стручни насоки : - Ако имате некое прашање или да побара помош, нашите не се нарачани Дијаманти и Накит Консултанти може да ви даде персоналните водство без барање. Тоа значи дека ние може да се прилагоди истиот дизајн moissanites накит да наместо на нашите дијамантски накит да се приклучат на било која партија и активности, и никогаш не се плаши да изгуби нашата скапи дијамантски накит во овие место. Преку ден и преку ноќ, moissanite е видлив сјај е спектакуларен. Ние веруваме дека најдобрите работи се донесуваат со рака. И никој не може да ги најде тие се moissanites. Moissanite најдобра цена гаранција : Нашата moissanite цени обично 20% до 30% пониска од нашите конкуренти, ќе добиете најдобри и најниска цена.
Вистински дијамант квалитет во moissanite! Неверојатни функција на moissanite е "тест како вистински" со термички дијамант тестер, кои само може да се направи од страна на moissanite и вистински дијамант! Но, цената на moissanite е само 1/10 од минирани дијаманти! Moissanite се стави на светот повеќето пенливи скапоцен камен посветен на најекономичната љубов со нетрпение очекувам да сте, така што ќе и светли, пенливо Moissanite сведок чиста и тешки љубовта, тоа е нашата мисија!
Moissanite VS Дијамант
Како резултат на gemstones покажуваат повеќе сјај од дијаманти и се потрајни од рубин, смарагд, и sapphire. Ние стоиме зад овој стандард со нашите moissanite цена гаранција програма. Вие само треба 1 минута, тоа е одличен начин да им помогне на другите да купат како твое! Ве молиме контактирајте со нас пред да замине на негативни повратни информации,ние ќе дефинитивно за вас за решавање на овие проблеми за да се обезбеди вашето задоволство.28 cttw
Број на Круг Moissanites : 16pcs
Поставување Тип Павер поставување
Occassion : Годишнината / Дневно / Свадбена / Подарок / Партија
Подарок За : Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка/Женски Пријател
Може да го прилагоди овој прстен со други материјали и метал, ве молиме да не контактирате доколку ви треба.

Карактеристики на предлогот

Прстен Големина:
Помалку од 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12, 12 и поголем
Гем Боја:
Бела
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен:
Moissanite
Стил:
Симпатична/Романтичен
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Страна Камен:
Други Вештачки материјал
Бренд Име:
AULEEZE
Обликотшема:
Растенијата
Поставување Тип:
Prong поставување
Метали Тип:
Бело Злато
is_customized:
Yes
Повод:
Годишнина
Број На Модел На:
AUR007-14K
CertificateType:
GDTC
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Главниот камен тип :
Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Главниот Камен Карат Тежина:
1.0-каратно Круг Намали
Боја Одделение:
D-F
Јасност&Сечење:
VVS&3EX
Страна Камења Тип:
Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Страна Камења Вкупно Карат Тежина:
0.28 cttw
Occassion:
Годишнината/Дневно/ Свадбена/Подарок/Партија
Подарок за:
Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка/Женски Frie

Купувачи како што избираат