.

.

СИНА BaoFeng УВ-5R 136-174/400-520 MHz Dual-Band CTCSS FM Шунка Воки Токи

СИНА BaoFeng УВ-5R 136-174/400-520 MHz Dual-Band CTCSS FM Шунка Воки Токи

Оценка на посетителот:

DEN 1276.00 -5 %
DEN 1343.52
Залиха
Достапно за нарачка


BAOFENG СИНА УВ-5 R UU Двојна Бенд 136-174/400-520 Mhz Радио
Карактеристики :
BAOFENG УВ-5 R На transceiver е микро-минијатурни multiband
FM transceiver со голема добиваат фреквенција покриеност,
обезбедување на локалната област двонасочна аматерски комуникации заедно со неверојатен следење способност
VHF/UHF DUAL-BAND двонасочна РАДИО : Фреквентен Опсег : 136-174 / 400-520 MHz Dual-Band Екран, Dual Freq. Екранот, Двоен Режим на Излезна Моќ : 4 /1 Watts 128 Канали 50 CTCSS и 104 CDCSS Изградена-во ВОКС Функција 1750 Hz Пукна Тон FM Радио (65.0 MHz-108.0 MHz) LED Светилка Голем LCD Дисплеј Висок /Низок RF Моќ Switchable 25 KHz/12.5 KHz Switchable Итни Сигнализација слаба Батерија Сигнализација Батерија Saver Time-out Тајмер Заклучување на Тастатурата Следи канал Канал Чекор : 2.5/5/6.25/10/12.5/25 KHz РОЏЕР ПОСТАВИ
Dual band, двоен екран, двоен режим на подготвеност A/B бенд независна операција 128 групи канали складирање Кратенка мени операцијата на владата VFO & Меморија канали скенирање Итни Аларм Три-боја на позадина светлина избор 0~9 оценки ВОКС избор на PTT & АНИ ID FM radio Гласовен commanding CTCSS/DCS PC програмабилни Широк/Тесен појас(25k Hz/12.5 k Hz) Предавателот time-out тајмер(ОБУЧУВАЧИ) Висок/Низок TX power избор Зафатен channel lock-out(BCLO)
Спецификации : Реден број УВ-5 R Општи Фреквентен Опсег 65-108 MHz(FM Добиваат само) 136-174 MHZ и 400-520 MHZ (TX/RX) Каналот Бр 128 Фреквенција Стабилност ±2.5 ппм Антена Висока добивка Dual Band антена Антена Отпорност 50Ω Оперативен Напон DC 7.4 V Режим на работа Едноставен или полу-дуплекс Dimension W x H x D 100 x 52 x 32 mm Тежина 250gincluding батеријата, антената Предавателот Излезна моќност 4 W / 1 W (Max 5 W) Модулација Режим 16kΦF3 E / 11kΦF3 E Максималното отстапување 5k Hz(Широк) / 2.5 k Hz(Кос) Лажни Зрачење 7µW во непосредна близина Ch. моќност ≤-65d B(Широк) / ≤-60d B(Кос) Pre-акцент карактеристики 6d B Тековната ≤1.6 A(5 W) CTCSS/DCS отстапување 0.5±0.1 k Hz(Широк) / 0.3±0.1 k Hz(Кос) Посредување на осетливост на 8-12mv Посредување нарушување 10% Секој Сет ПАКЕТ СОДРЖИ 1 x СИНО жолта УВ-5 R UU (VHF136-174 Mhz UHF 400-520 Mhz) 1 x 7.4 V 1800mah Li-ion Батерија Pack 1 x Dual Band Антена 1 x Спојувалка за Каиш 1 x ENG Прирачник 1 x Кратен Апарат ( 100 V ~ 240 V )+(2pin САД или 3pin велика БРИТАНИЈА или 2pin ЕВРА или 2pin Австралија) 1 x PTT Слушалка

Карактеристики на предлогот

Разговор Опсег:
5-сса 10 километри
Тип:
Двонасочна Радио
Бренд Име:
BAOFENG
Воки Токи Тип:
Преносни
Складирање Канал:
128
Максимален Домет:
5км-сса 10 километри
Is_Display:
Yes
Фреквентен Опсег:
136-174/400-520MHZ
Број На Модел На:
УВ-5R
Состојба:
Нови
Тип:
Преносни На/Рачни
Земја/Регион на Производство:
Кина
Модел:
Baofeng УВ-5R
боја:
Сина

Купувачи како што избираат