.

.

NEMA23 Планетарниот Редуктор Stepper Моторни Ratio1:10 4.2 A 3NM 429oz-во L 112mmMarking Машина

NEMA23 Планетарниот Редуктор Stepper Моторни Ratio1:10 4.2 A 3NM 429oz-во L 112mmMarking Машина

Оценка на посетителот:

DEN 4800.00
Залиха
Достапно за нарачка


Appliaction :
По повод одбележувањето на машина, етикетирање машина, машина за сечење, плотер, мали гравирање машина, NC машина алатки, да се приближат, медицински апарати и инструменти, итн. За вибрации на моторот себе, излезен вртежен момент од бучава и нејзината точност и со голема брзина се подобрени очигледно.
Опис На Производот
Чекор Агол Точност : ±5 % (full чекор, без оптоварување)
Отпор Точност : ± 10%
Inductance Точност : ± 20%
Температурата Се Зголеми : 80 Целзиусови Степени Max.(номинална струја,2 фаза на)
Амбиентална Температура : -20°C-+50°C
Изолација Отпор : 100 MΩ Мин.500 V DC
Dielectric Сила : 500 V AC за една минута
Постојат повеќе избор за 57 BYG серија насочена мотор. ако било кој друг избор, ве молиме контактирајте со нас за подобра решение.
Модел
Моторни должина
Cid
57 HS4120 A4-XG5-10
41mm
1 : 5 1 : 10
57 HS5125 A4-XG5-10
51mm
1 : 5 1 : 10
57 HS5630 A4-XG5-10
56mm
1 : 5 1 : 10
57 HS7630 A4-XG5-10
76mm
1 : 5 1 : 10
57 HS10042 A4-XG5-10
100mm
1 : 5 1 : 10
57 HS11242 A4-XG5-10
112mm
1 : 5 1 : 10
Опрема За Намалување На Моторни Спецификации
Модел
Чекор Агол
Номинална Струја (A)
Фаза Отпор
(ohm)
Фаза Inductance
(мз)
Одржување На Вртежен Момент
(N*m)
Аретир Вртежен Момент
(N*cm)
Роторот Инерција
(g*cm 2 )
Моторни Должина
(mm)
57 HS4120 A4
1.8
2
1.2
2.5
0.55
2.5
150
41
57 HS5630 A4
1.8
3
0.8
2.4
1.1
3.5
280
56
57 HS7630 A4
1.8
3
1
3.5
1.8
6
440
76
57 HS11242 A4
1.8
4.2
1.4
1.8
3
12
800
112
Поврзани NEMA23 RV30 црв опрема редуктор за stepper мотор :
Модел
Центар за растојание
Односот
Прирабница
Примена
Линк
NMRV030-10
NMRV030
10 : 1
NEMA23
за Stepper Мотор
NMRV030-15
NMRV030
15 : 1
NEMA23
за Stepper Мотор
NMRV030-30
NMRV030
30 : 1
NEMA23
за Stepper Мотор
Почитувани costomers :
Ви благодариме за избере нашата продавница.
Ве молиме оставете ни ја вашата e-mail во порака кога ќе го поставите цел,
ние ќе испрати овој прирачник , параметри.
или некои итни ситуации, ние ќе ве контактираме одеднаш.
Ви благодариме!
1.Fasttobuy фокусирани на движење контрола на индустријата за 6 години,со неколку стручни
2.Со сопствена независна бренд TOAUTO,FASTTOBUY и сопствени Истражувања и Развој на способност.
3.Обезбеди ОЕМ & ODM услуги.
4.Со повеќе од 10 години искуство во странство бизнис и имате група на индустриски инженери.
Начин На Плаќање
Генерално,ние го прифаќаме следниов начин на плаќање : T/T, Paypal, Western Union, Кредитна Картичка, Alipay и ЈЕНИ банка ;
100% уплата, пред испорака, ве молиме бидете сигурни дека ќе го напушти целосно точни информации, вклучувајќи :
Fullname, Адреса, Пост код, Телефонски Број, е-пошта, стоките ќе бидат испратени на адресата која ја остави во ред,
Логистички прашања
Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 2~5 дена (работни дена,не празник сезони) по исплата потврди од страна на платформа.
Со цел да се осигура дека секој клиент добива право на производот,имаме квалитет на проверка пред испорака.
Работно време : EST 9 : 00 часот - 6 : 00pm
За било какви прашања, ве Молиме падна слободно да контакт.

Карактеристики на предлогот

Одржување На Вртежен Момент:
3Nm
Тип:
Хибрид
Бренд Име:
ToAuto
сертификација:
CCC,CE
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
4.2 A
Број На Модел На:
57HS11242A4-XG10
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
Апликации:
По Повод Одбележувањето Машина

Купувачи како што избираат