.

.

276Leds/m SMD 2835 LED Лента 220V 240V Водоотпорен Три Ред LED Лента Јаже Светлина Топло Бела Дома Декорација Светла Нови

276Leds/m SMD 2835 LED Лента 220V 240V Водоотпорен Три Ред LED Лента Јаже Светлина Топло Бела Дома Декорација

Оценка на посетителот:

DEN 35.00 -24 %
DEN 46.08
Залиха
Достапно за нарачка


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2 Пред да нарачате, ве молиме да се погледне во описот , ви благодарам Љубезно ве молиме имајте во предвид : 1) кога ќе го купите "15 милиони led лента" или "20 милиони led лента" или "50m led лента" , ние ќе брод на нив да ви преку DHL/UPS/EMS или други изразат испорака 2)" 1pc моќ plug само "вклучуваат само 1pc моќ plug 220 V, не се вклучени led лента;" 10pcs клипови само " вклучуваат само 10pcs пластични клипови , не се вклучени led лента. 3) Сите led лента доаѓаат со 1pcs Моќ приклучок и некои делови на клиповите (секој метар led лента со 1pcs клип), ако ви треба екстра енергија приклучок и клипови, ве молиме купи "1pc моќ plug само" и "10pcs клипови само" 4) на оваа led лента е Cuttable Секој 50cm(0,5 метар) Пакет се вклучени : Според предмети да се купи Спецификации : 1) LED Type : Нови SMD2835 Три Ред Dimmable led лента 2) LED Кол : 276 LEDs По Метар 3) Боја : Бела / Топло Бела 4) Работни Влезен Напон : 220 V - 240 V 5) Одделение на Водоотпорен : IP67 6) Работна Температура : -20 до 50 7) W20mm X T7mm , PCB ширина : 15mm 8) Сертификација : CE & Ro Hs 9) Одличен за домашна декорација Карактеристики : 1) Кристално Јасна ПВЦ Цевки за Трајни Употреба и Посветла 2) Cuttable Секој 50 CM (околу 20 инчи)( Во Означени Interva ls) 3) Максимална екстензија должина : 82ft/50 МЕТРИ/Roll 4) Лесно да се Наведнуваат во Било која Форма 5), Заштеда на Енергија и Подолго-живот 6) Висока Флексибилност, Температура Одржливост, и УВ Отпор Апликации : 1) светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци, 2) светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи 3) Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency, 4) Нашироко се применуваат во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Карактеристики на предлогот

боја:
1m led лента, 2m led лента, 3m led лента, 4m led лента, 5m led лента, 6m led лента, 7m led лента, 8m led лента, 9m led лента, 10m led лента, 15 милиони led лента, 20 милиони led лента, 50m led лента, 1pc моќ plug само, 10pcs клипови само
Тип На Објект:
Лента
Број На Модел На:
led лента 2835
Напон:
220V
Led Диоди Број/M:
240 компјутери/m
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Бренд Име:
RAZEND
Извор На Енергија:
AC
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD2835
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Енергија:
Секогаш На
Водоотпорен:
Yes
Потрошувачка на енергија (W/m):
Спецификации (монистра светлина / m):
276

Купувачи како што избираат